Alan Wake Remastered’ın Xbox Fiyatına Dev Zam!

Alan Wake Remastered'ın Xbox Store'daki fiyatı 85 TL'den 218,75 TL'ye yükseldi. Böylece Xbox sürümü ile PlayStation sürümünün fiyatları neredeyse eşitlenmiş oldu.

Uzun zamandır beklenen Alan Wake Remastered, bu ayın başında gerçekleşen PlayStation Showcase sırasında duyurulmuştu. Remedy Entertainment tarafından geliştirilen korku oyunu, yeni sürümü ilk kez PlayStation konsollarına gelmiş olacak.

Daha önce yaptığımız haberde, Alan Wake Remastered’ın Xbox ve PlayStation sürümleri arasındaki fiyat farkından sizlere bahsetmiştik. Xbox Store’da 85 TL‘den listelenen oyun, PlayStation Store’da ise 219,00 TL‘den ön siparişe sunulmuştu.

Remastered Sürümü, Çarpıcı 4K Görsellerle Geliyor

Alan Wake Remastered PlayStation

Fakat bugün mağazayı ziyaret eden kullanıcılar aradaki 134 TL farkın yok olduğunu gördü. Önemli bir fiyat artışı gören remastered sürümü, Xbox Store’da da 218,75 TL‘ye yükseldi. Bu da, oyunu 85 TL iken ön sipariş eden kişilerin büyük bir kara geçtiği anlamına geliyor.

Yayıncı Epic Games, büyük ihtimalle gelen tepkilerin ardından fiyat artışına gitti. Fakat bu durumun Xbox sahiplerini bir hayli kızdıracaktır.

Alan Wake Remastered’ın Fiyatı 85 TL’den 218,75 TL’ye Yükseldi

Alan Wake Remastered fiyatı

Alan Wake’in remastered sürümü, çarpıcı 4K görselleriyle, ana oyun ve onun iki hikâye genişletmesi olan The Signal ve The Writer ile tam bir deneyim sunuyor. Hikâye, sayfa sayfa, gözlerinin önünde gerçeğe dönüştükçe, Wake kısa süre sonra kendi akıl sağlığını sorgulamak zorunda kalıyor: Doğaüstü bir karanlığın düşmanca varlığı, bulduğu herkesi ele geçirerek, onları kendisine düşman ediyor.

Alan Wake Remastered, Türkçe dil desteği ile 5 Ekim‘de Xbox One, Xbox Series X/S, PC (Yalnızca Epic Games Store), PS4 ve PS5 platformlarında çıkış yapacak.

Alan Wake Remastered PC Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i5-3340 veya AMD eşdeğeri
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 960 veya AMD eşdeğeri
  • Bellek: 8 GB RAM
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit

Önerilen Sistem Gereksinimleri

  • İşlemci: Intel Core i7-3770 veya AMD eşdeğeri
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 veya AMD eşdeğeri
  • Bellek: 16 GB RAM
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol