Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Alan Wake Remastered’ın PlayStation ve Xbox Fiyatları Arasındaki Dev Uçurum

Uzun zamandır konuşulan Alan Wake Remastered, PlayStation Showcase'te gösterilen gizemli ve ürkütücü fragmanı ile nihayet karşımıza çıktı. Fakat oyunun PS Store ve Xbox Store fiyatları arasındaki fark, PS4 ve PS5 sahiplerini üzecek türden.

Sayısız sızıntı ve söylentiye konu olan Alan Wake Remastered, nihayet resmi olarak duyuruldu. Dün akşam gerçekleşen PlayStation Showcase sırasında yayınlanan fragman, orijinal oyunun çok üzerinde bir deneyim vadediyor.

Finlandiya merkezli stüdyo Remedy Entertainment tarafından geliştirilen ve ilk kez Xbox 360 için piyasaya sürülen korku oyunu, PC için 2012’de yayınlanmıştı. Alan Wake Remastered ise Xbox One, Xbox Series X/S ve PC’nin yanı sıra PS4 ve PS5’te de çıkacak. Böylece oyun ilk kez PlayStation konsollarına da gelmiş olacak.

Alan Wake Remastered Fragmanı

YouTube video

Alan Wake’in yeni nesil sürümü, 2010 yapımı orijinal oyunun yanı sıra hem The Signal hem de The Writer genişletmelerini 4K görsellerle sunacak. Çevre ve karakter modellemeleri optimize eden stüdyo, oyunun içeriğini ve oynanışı ise aynı bıraktığını söyledi.

PlayStation Showcase’te yayınlanan fragman ile birlikte Alan Wake Remastered fiyatı da açıklandı. İlk kez PlayStation platformuna sunulan gerilim oyunu, PS Store’da 219,00 TL fiyata sahip. Xbox tarafında baktığımızda ise fiyatın çok daha aşağıda olduğunu görüyoruz.

Oyunun PlayStation ve Xbox Fiyatları Arasında 134 TL Fark Var

Alan Wake Remastered fiyatı

Xbox One ve Xbox Series X/S sahipleri, yeni nesil Alan Wake’i 85,00 TL karşılığında satın alabilecekler. Anlayacağınız arada 134 TL gibi oldukça yüksek bir fiyat farkı bulunuyor. Daha önce Alan Wake’i oynamayan PS kullanıcıları fiyattan dolayı oyunu satın almaktan imtina edebilir. PC tarafında Epic Games Store‘a özel olan Alan Wake Remastered, burada da 218,00 TL‘den listeleniyor.

Alan Wake Remastered fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce PlayStation tarafındaki yüksek fiyat satışları olumsuz etkiler mi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.