Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Resmi: Yeni Call of Duty Oyununun İsmi Black Ops 6 Olacak

Yayıncı Activision, bu seneki Call of Duty oyununun Black Ops 6 adıyla piyasaya sürüleceğini doğruladı.

Yayıncı Activision, heyecanla beklenen yeni Call of Duty’den ilk teaser’ları dün akşam yayımladı. İkonik serinin bir sonraki halkası için pazarlama çalışmasını başlatan şirket, söz konusu videolar ve diğer ayrıntılar için thetruthlies.com adlı bir web sitesi açtı. Bugün ise USA Today gazetesine tam sayfa ilan verildi.

İçerisinde çeşitli yazıların bulunduğu reklamda oyunun logosu ve resmi adı olan Call of Duty Black Ops 6‘nın yanı sıra teaser’ın sunulduğu web sitesinin bağlantıları da yer alıyor. Tanıtım videosunda gizemli bir grubun Rushmore Dağı’nda Amerika Birleşik Devletleri’nin dört başkanını gösteren dev heykellerden oluşan anıta tırmandığı ve her birinin yüzüne ‘The Truth Lies’ yazılı siyah bantlar çektikleri görülüyor.

Call of Duty Black Ops 6 Adı Resmiyet Kazandı

CoD hayranlarının kolaylıkla fark edebilecekleri üzere teaser, oyuncuların Perseus’un yeri hakkında doğruyu söylemeyi veya yalan söylemeyi seçebileceği birden fazla son içeren 2020 yapımı Black Ops Cold War‘a atıfta bulunuyor. Logo, bu yılki oyunun Black Ops VI yerine Black Ops 6 olarak stilize edileceğini doğruluyor gibi görünüyor.

black ops 6 yeni call of duty

Black Ops Cold War’dan önce serideki tüm oyunların logolarında Romen rakamları kullanılıyordu. Microsoft, Xbox Games Showcase‘i 9 Haziran’da düzenleyecek. Bunun hemen ardından ise yeni Call of Duty’e atfedilen özel bir Direct etkinliği gerçekleşecek. Ekim ayında piyasaya sürülmesi beklenen Black Ops 6‘nın ilk günden Game Pass servisine eklenmesi planlanıyor.

Bu sayede PC ve konsolda üyeliği bulunan kişiler, oyuna ücretsiz bir şekilde erişme şansı yakalayacaklar. Treyarch tarafından geliştirilen Black Ops 6, 1990’larda yaşanan Körfez Savaşı’nı konu alacak. 1990’da Irak’ın Kuveyt’i işgal etmesiyle başlayan krizin sonucunda, ABD öncülüğündeki 37 ülkenin dahil olduğu koalisyon gücü Irak’a karşı askeri harekat düzenlemişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.