Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Bu Yılki Yeni Call of Duty Oyunu Game Pass’e Eklenecek!

Microsoft, uzun tartışmaların ardından bu yılki yeni Call of Duty oyununu Xbox Game Pass'e eklemeye karar verdi.

Microsoft, bu yılki yeni Call of Duty oyununu ikonik seride bir ilk olarak Xbox Game Pass aracılığıyla piyasaya sürmeyi planlıyor. The Wall Street Journal‘ın şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre, henüz resmi bir açıklama yapılmasa da CoD evreninin yeni halkası çıkış tarihi ile eş zamanlı olarak soluğu abonelik servisinde alacak.

Böylece tüm Game Pass üyeleri oyuna ekstra para vermeden ücretsiz olarak erişebilecekler. Yukarıda da ifade ettiğim üzere bu gerçek olursa, ilk kez bir Call of Duty oyununun lansman sırasında bir abonelik hizmetine eklendiğine şahit olacağız. 2023 yılında piyasaya sürülen Modern Warfare III, Steam’de 70 dolara satılıyor. Bu da güncel kur ile 2.250 lirayı aşkın bir tutara denk geliyor.

Yeni Call of Duty İlk Günden Game Pass’e Geliyor

Game Pass’in aylık fiyatına baktığımızda ise 159 lira olduğunu görüyoruz. Ultimate tercih edildiğinde bu fiyat 209 liraya yükseliyor. Yeni Call of Duty’nin de globalde en az 70 dolara satılacağını düşünürsek, Game Pass‘in açık ara daha makul olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. WSJ’nin haberinde Microsoft’un satış stratejisinde büyük bir değişiklik yapmayı planladığı ve Call of Duty’nin yeni oyununu abonelik hizmetinde yayınlamayı planladığı belirtiliyor.

yeni call of duty game pass

Geçtiğimiz yıl yaklaşık 70 milyar dolar ödeyerek Activision Blizzard‘ı bünyesine katan Microsoft, tarihi birleşme ile birlikte Call of Duty, Diablo, World of Warcraft ve diğer serileri Xbox Game Studios çatısı altında toplamıştı. Şirketin iki yılını alan anlaşmanın en önemli parçalarından biri Activision’ın Call of Duty serisiydi.

Bu ayın başında The Verge’te yer alan haberde Xbox yöneticilerinin Call of Duty oyunlarının Game Pass servisine eklenip eklenmeyeceği konusunda aylardır bir karara varamadıkları iddia edilmişti. Bunun sebebi olarak ise CoD’un Activision Blizzard’a sağladığı gelirin abonelik hizmeti tarafından baltalanacağı endişesi gösterilmişti.

Xbox Games Showcase, 9 Haziran’da Düzenlenecek

Önemli duyurulara sahne olması beklenen Xbox Games Showcase, 9 Haziran’da düzenlenecek. Bu etkinliğin hemen ardından ise geçtiğimiz yılki Starfield Direct benzeri bir etkinlik gerçekleşecek. Burada büyük olasılıkla yeni Call of Duty oyunu tanıtılacak. Microsoft, ocak ayında oyun birimlerinden 1.900 kişiyi işten çıkarırken, kısa süre önce de Tango Gameworks ve Arkane Austin dahil dört stüdyoyu kapatmıştı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.