Xbox, Windows 11 Gibi Android Uygulamaları Destekleyecek

Android uygulama desteğinin uzun zamandır beklenen özelliği Xbox One konsollarına da gelecek. Bu bilgi Microsoft Store'da göründü, ancak henüz resmi olarak onaylanmadı.

Çıkışına az kalan Windows 11‘in en çok beklenen özelliklerinden biri, Android uygulamaları için yerel bir destek oldu. Son raporlara göre, bazı kullanıcıları rahatsız eden yeni işletim sisteminin çıkış gününde bu özellik yer almayacak ancak, Microsoft’un bu çözüm için daha büyük planları olabileceği ve muhtemelen mobil uygulamaları çalıştırma yeteneğinin Xbox One konsollarında da görüneceği ortaya çıktı.

Twitter kullanıcısı WalkingCat tarafından belirtildiği gibi, Microsoft Store kısa süre önce özel bir “Android için Windows Alt Sistemi” sayfası aldı. Teorik olarak, bu uygulama Windows 11’de şu anda bile sorunsuz olarak mevcut ancak herhangi bir içerik yok ve sadece boş bir pencere şeklinde.

Xbox

Xbox ve W11’e Aynı Anda Android Desteği

İşlevsellik eksikliğine rağmen, yeni mağaza teklifi, yaklaşmakta olan uygulamanın minimum gereksinimleri gibi bazı ilginç bilgileri ortaya çıkardı. Programı çalıştırmak için Windows 10 sürüm 22000.0 veya daha yenisine ihtiyacımız olacak. Web sitesi ayrıca Xbox One’ı desteklenen bir işletim sistemi olarak listelemiş, bunu da ilk kez gördük. Desteklenen mimariler ARM64 ve x64, RAM miktarı ise 8 GB olarak açıklanmış.

Microsoft, Android destek özellikleriyle ilgili ayrıntıları henüz açıklamadı, ancak şirketin Amazon ile ortaklık kurduğunu ve Microsoft’un mağazasında mevcut olacak Amazon App Store aracılığıyla mobil uygulamalar sunacağını biliyoruz.

Xbox

Bilgilerin şirket tarafından resmi olarak onaylanmadığını hatırlatalım. Bu özellikle Xbox One konsollarındaki yeni özelliğin desteklenmesi için geçerli olacak. Bu nedenle, “sistem gereksinimleri” sekmesinin değişmesi çok olası.

Windows 11’in resmi sürümü bu yıl 5 Ekim olarak duyuruldu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol