Windows 11 Lansmanında En Çok Beklenen Özellik Olmayacak

Windows 11, lansman gününde Android uygulamaları için yerel destek almayacak. Microsoft, yeni özelliği önümüzdeki aylarda test edeceğini söyledi.

Microsoft, Android uygulamaları için beklenen ve güçlü bir şekilde reklamı yapılan desteğin Windows 11’in çıkış gününde kullanılamayacağını duyurdu. Mobil uygulamanın W11 yüklü bir bilgisayarda doğrudan çalıştırılabilmesi, 24 Haziran konferansının en ilginç duyurularından biriydi.

Microsoft: ”Amazon ve Intel ile işbirliğimiz sayesinde Android uygulamalarını Windows 11’e ve Microsoft Store’a getirme yolculuğumuza devam etmeyi dört gözle bekliyoruz; Önümüzdeki aylarda Windows Insider’lar için bir beta süreci başlatacağız” açıklamasında bulundu.

Android uygulamaları desteği yalnızca “önümüzdeki aylarda” test edileceğinden, bu özelliğin 2022’den önce eklenmesini beklemememiz gerektiğine dair görüşler de mevcut. Genellikle Microsoft, yeni özellikleri piyasaya sürülmeden çok önce Windows Insider programı yardımıyla test etmeye başlar. Yani özellik için biraz bekleyeceğiz.

Windows 11

Windows 11, Ekim Ayında Çıkış Yapacak

Lansman sırasında çok beklenen bir özelliğin olmamasına rağmen, Windows 11 vaat edilen Microsoft Teams entegrasyonuna, güncellenmiş Başlat menüsüne sahip yeni bir tasarıma ve iyileştirilmiş Microsoft Store’a sahip olacak.

Windows’ta Android’den uygulama çalıştırma yeteneği tam bir yenilik değil. Geçtiğimiz sene Windows 10 ile bilgisayarlarda akıllı telefon programlarına erişmek mümkün oldu ancak bunun için, Telefonunuz uygulaması aracılığıyla bağlandığımız bir akıllı telefona ihtiyacımız vardı. Buna karşılık, yeni sistemde “uygulamaları” doğrudan Microsoft Store’dan indirebilme özelliğine sahip yerel destek seçeneği bir tür devrim olacak.

Microsoft geçtiğimiz günlerde 5 Ekim’de ücretsiz güncelleme olarak gelecek olan Windows 11’in kesin çıkış tarihini duyurdu. Şirket ayrıca Redmond devi tarafından desteklenen tüm cihazların ilgili “güncellemeyi” gelecek yılın ortasına kadar alacağını duyurdu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol