Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ubisoft 4 Büyük Oyununu İptal Etti!

Ubisoft, Splinter Cell VR oyunu da dahil olmak üzere merakla beklenen 4 oyununu iptal ettiğini açıkladı.

Ubisoft‘tan çok üzücü bir haber aldık. Oyun iptalleri sektörde yaygın bir durum haline geldi. Zaman geçtikçe, şirketler gereksiz riskler almak yerine pek çok oyunu rafa kaldırdı. Fransız oyun devi çokça eleştirilse de büyük bütçeli oyun konusunda en üretken firmalardan bir tanesi ve milyonlarca hayranı mevcut.

Bugün şirketin finansal kazanç çağrısı vardı ve yayınlanan raporla birlikte oyun devinin hayranlarının sindirmesi gereken bir ton haber geldi. Avatar: Frontiers of Pandora’nın 2023-2024’e erteleneceği duyurusunun yanı sıra, Splinter Cell VR, Ghost Recon Frontline ve iki duyurulmamış oyun geliştirmelerinin tamamen iptal edildiği açıklandı.

Ubisoft’un Yeni Oyunlarını Bekleyenlere Kötü Haber

Ubisoft

İptal edilen ilk iki proje uzun süredir yapım aşamasındaydı. Splinter Cell VR, 2020’de Oculus başlıklarında piyasaya sürülecek Assassin’s Creed VR oyununun yanı sıra Ubisoft tarafından resmi olarak duyurulmuştu. Ghost Recon Frontline, 2021’de duyurulmasından sonra, serinin bilinen standart taktik FPS oyunundan tamamen ayrılarak Battle Royale konsepti kullanacaktı. İptal edilen iki duyurulmamış oyun ise büyük bir gizem.

İptaller, Ubisoft’un finansal piyasadaki değişikliği fark etmesinden sonra geldi çünkü kazanç çağrısı bu hissi fazlasıyla yansıttı. Rainbow Six Siege, yedinci içeriğinin lansmanı ile şirket için iyi bir performans gösterdi ve Assassin’s Creed, Assassin’s Creed Origins ve Assassin’s Creed Odyssey için gelecek nesil güncellemelerin yanı sıra Assassin’s Creed Valhalla’nın aldığı çokça içerik nedeniyle büyük bir finansal başarı yakaladı.

Duyurularla ilgili olarak hayranların tepkisi karışıktı. Çoğu hayran, Tom Clancy oyunlarının Ubisoft’un gözetimi altında zaman içinde nasıl değiştiği ışığında Ghost Recon Frontline‘ı fazlasıyla eleştirdi. Bununla birlikte, Splinter Cell için bir VR sürümünün potansiyeli, Sam Fisher’ın ikonik gece görüş gözlüklerini bir VR alanında takma hissine dayanarak büyük olasılıkla iyi sonuç vereceğinden merak uyandırıcıydı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.