Twitter, Yorumlarda Reklam Göstermeyi Test Etmeye Başladı

Twitter, gönderi altındaki yorumlarda reklam gösterme fikrini test etmeye başladı. Şirket, fikirden memnun kalırsa hayata reklamları geçirecek.

Twitter, yeni pazarlama fikri ortaya çıkardı. Twitter, şirkette para kazanmadan sorumlu olan (Gelir Ürün Lideri) Bruce Falck, sitede paylaşılan gönderilerin altına yapılan yorumlar kısmında küresel reklam testlerinin başladığını duyurdu.

Özel olarak seçilen mobil kullanıcıları, herhangi bir gönderiye ilk, üçüncü ve sekizinci yanıt olarak bu tür reklamlar görmeye başlayacak. Bruce Falck tarafından yayınlanan animasyon sayesinde pratikte nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

Twitter

Kullanıcılar Twitter’a Kızgın

Kullanıcıların tepkisi tahmin edebileceğiniz gibi “olumsuz” oldu. Kimseyi şaşırtmayacak şekilde internet kullanıcıları, özellikle internette gezinirken kelimenin tam anlamıyla her an göründükleri içim, reklamları sevmez.

Uygulamanın çoğu kullanıcısı, yorumların arasında reklam göstermenin, sitenin temelini oluşturan uzun süren tartışmaların ruhunu bozacağını ifade etti. Buna ünlü markalar ve kişiler gibi davranan çeşitli sahtekarların bu sistemi suistimal edebileceğini de ekleyelim.

Şirketin bu özelliği tam olarak ne zaman uygulayacağını veya uygulayacak mı bilmiyoruz. Bruce Falck, testlerin “önümüzdeki aylarda” devam edeceğini bildirdi. Bu süre zarfında şirket, yorumlarda görünecek olan reklamların sıklığını ve içeriğini de test edecek.

Peş Peşe Yenilikler Geldi

Sizlere geçen aylarda bildirdiğimiz gibi Twitter’a takipçi silme özelliği geldi.  Uzun bir süredir test edilen takipçi silme özelliği kullanıcılara sunuldu. 

Ayrıca şirket, kullanıcıların en çok beklediği özelliklerden bir tanesi olarak video kalitesini arttırdı. Sunucularında fazla yer kaplamaması adına videolar üzerinde ciddi sıkıştırmalar yapan ve bu nedenle videoların yer yer piksel piksel görünmesine neden olan uygulama, sonunda bu durumu değiştirdi.

Son olarak uygulamada nasıl bağış atabileceğinizi öğrenmek için bu haberimize göz atabilirsiniz.

Avatar of Mert Doğan
Ege Üniversitesi Reklamcılık bölümünde okuyan ve oyun sektörüne yıllardan beri yoğun ilgi duyan Mert, 1 yıldır Turkmmo'da içerik üretiyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol