Sonunda Twitter Video Kalitesini Arttırıyor

Sosyal medya platformu Twitter kullanıcıların en çok şikayetçi olduğu şeylerin başında gelen video kalitesine el attı.

Mikro blog platformu Twitter bugün iki gelişme ile karşımıza çıktı. Bu gelişmelerden ilki sohbet odalarına yapılan konu ekleme özelliğiyken şimdi ise video kalitesi ile gündemimizde.

Twitter üzerinden her gün milyonlarca video paylaşılırken, bu videoları kullanıcılar düşük çözünürlükte izliyor. Twitter video kalitesini arttırmak için daha önce herhangi bir adım atmamış olsa da görünüşe göre bu durum değişiyor.

Twitter Video Kalitesini Sonunda Herkes İçin En İyi Hale Getirecek

Sunucularında fazla yer kaplamaması adına videolar üzerinde ciddi sıkıştırmalar yapan ve bu nedenle videoların yer yer piksel piksel görünmesine neden olan Twitter, sonunda bu durumu değiştiriyor.

Twitter Video Kalitesini

Video kalitesinin arttırılması için yeni bir güncellemenin yapılacağını müjdeleyen Twitter, yeni dönemle birlikte daha az piksellenmenin yaşanacağını belirtti. Bu düzeltme için hangi adımların uygulandığı şimdilik bilinmiyor olsa da yeni süreci deneyen kullanıcılar aşırı bir fark yaşamadıklarını dile getiriyor. Bu iyileştirme sevindirici olsa da Twitter’ın ilerleyen günlerde daha iyi kalitede video hizmeti sunması bekleniyor.

Twitter ayrıca video oynatma hızını değiştirme özelliği üzerinde de çalışıyor. Bu özellikle birlikte kullanıcılar videoların oynatma hızlarını kendilerine göre değiştirebilecek.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol