Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter Artık Ücretli Olabilir!

Twitter'ı satın alan Elon Musk, yapacağı yeniliklerle gündemde kalmaya devam ediyor. Twitter CEO'su, şimdi de platformu ücretli yapmayı düşünüyor.

Elon Musk, geçtiğimiz hafta Twitter satın alımını gerçekleştirdi ve ardından kendini şirketin CEO’su olarak atadı. CEO olduğunda ise, eski tüm yönetici ve çalışanları işten kovdu. Bu hamle, sektörde oldukça ses getirmeye başladı. Ardından Elon Musk, herkesten özür diledi ve birkaç eski çalışanın görevine tekrar döneceğini belirti. Araştırma yapıp bize yararı dokunacakları işe geri çağıracağım diyen CEO, gönüllü olarak işe geri dönmeyen çalışanlarına maaşlarını teslim etmeyecek.

Normalde bu tür işten çıkarmalarda şirket, çalışanlara işten çıkarılacağını en az 60 gün önce bildirmelidir. Ancak Elon Musk, şirket çalışanlarına herhangi bir bildiri yapmadan satın alımının ilk haftasında herkesi işten kovdu. Normalde olması gereken, şirketin bu çalışanlara iki ay boyunca tazminat ve maaş ödeneği yapması. Ancak şirket, gönüllü olarak geri dönmeyenleri işlerini bırakmakla suçlayıp, onlara tazminat ödemeyecek.

Twitter Oldukça Büyük Gelir Kaybı Yaşıyor

Twitter

Yapılan toplantılarda Blue aboneliğine de değinildi. Yeni Twitter Blue sürümü eskisine oranla yüzde 37,5 daha pahalı olacak. Bu yüzden şirket, birçok kişiyi bu aboneliğe nasıl çekebileceğinin yollarını arıyor. Dile getirilenlerden en önemlisi şu oldu: Twitter’daki tüm kullanıcılardan ücret talep etmek. Sistem şu şekilde işleyecek: Blue abonesi olmayanlar, platformu her ay sınırlı bir süreyle kullanabilecek. Platformda daha fazla vakit harcamak isteyenlerin ise ekstra abonelik ücreti ödemesi istenecek.

Böylelikle şirketin gelir kaybı en aza indirgenecek. Böylelikle reklam gelirleri ve reklamverenlerin ilgisi daha fazla çekilecek. Ayrıca Blue abonelerine reklam gösterme konusu da gündemde. Bakalım Musk, daha ne değişiklikler yapacak?

Ne yapılırsa yapılsın, Twitter‘ın artık eskisi gibi olmayacağı açık.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.