Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk, Twitter’a Getireceği Yeniliklerden Bahsetti

Twitter'ı satın alan Elon Musk, değişim sürecine çok hızlı bir şekilde başladı.

Şirketin sahibi ve CEO’su Elon Musk Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Twitter‘ın yakında kullanıcıların tweetlerine uzun biçimli metinler eklemesine olanak tanıyan bir özelliği içereceğini duyurdu. Musk, işlevselliğin ne zaman geleceğini söylemedi ancak “not defteri ekran görüntülerinin saçmalığına” son vereceğine söz verdi.

Şirketin ayrıca içerik oluşturuculardan para kazanmaya yönelik ek araçlar ve platformun arama işlevinde iyileştirmeler üzerinde çalışmayı planladığını da sözlerine ekledi. Elon Musk, “Bu platformda arama yapmak bana ’98’deki Infoseek’i hatırlatıyor! Yeni sistem çok daha iyi olacak” diyerek yolda olan birçok yeniliğin haberini önceden verdi.

Twitter’da Değişim Çok Hızlı Başladı

Twitter

Musk duyuruyu yaptıktan sonra, NBC News muhabiri Ben Collins, Twitter’ın Musk’ı devralmadan önce bir metin paylaşım paylaşım özelliğini test ettiğini belirtmekte gecikmedi. Muhabir, “Bazı çalışanların işten çıkarılmadan önce yaptığı bir sürü iş örnek alınıyor” ifadelerini kullandı.

Gerçekten de, uygulamalardaki deneysel özelliklerle tanınan Jane Manchun Wong, yılın başında, platformun daha uzun mesajlar göndermek için bir “Makaleler” özelliği üzerinde çalıştığına dair kanıtlar keşfetti.

Cumartesi günü Twitter, yenilenen Blue aboneliğini desteklemek için gereken altyapının bir kısmını uygulamaya başladı. Hizmet, kullanıcıların hesaplarını doğrulamak ve daha uzun videolar yayınlama ve daha az reklam görme yeteneği de dahil olmak üzere bir dizi başka özelliğe erişim elde etmek için ayda 8 dolar ödemesine izin verecek.

Musk daha önce Twitter’ın içerik oluşturucuları desteklemek için çalışacağına söz vermişti ancak şirketin bunu nasıl yapmayı planladığına dair ayrıntıları henüz paylaşmadı. Şirketin devralınmasından bu yana, platformdaki en popüler oyun haber hesaplarından birinin sahibi olan Nibellion da dahil olmak üzere bir dizi yüksek profilli kullanıcı platformdan ayrıldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.