Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Twitter’ı Satın Alan Elon Musk, CEO Parag Agrawal’ı Kovdu

Twitter'ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, şirkete adım atar atmaz Twitter CEO'su Parag Agrawal dahil üst düzey yöneticileri kovdu.

Elon Musk ve Twitter arasındaki flört, nihayet evlilikle sonuçlandı. Tesla ve SpaceX CEO’su, sosyal medya platformunun yeni sahibi oldu. Bu önemli ünvan için 44 milyar dolar harcayan ünlü girişimci, ilk icraatını Twitter CEO’su Parag Agrawal dahil üst düzey yöneticileri kovarak gerçekleştirdi.

TechCrunch’un haberine göre Agrawal dışında mali işler müdürü Ned Segal, genel danışman Sean Edgett ve hukuk politikası ve güvenlik başkanı Vijaya Gadde’nin de sosyal medya şirketindeki görevlerine son verildi. Musk daha önce, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın platformdan yasaklanması nedeniyle Gadde’yi eleştirmişti.

Elon Musk, Çok İstediği Twitter’a Nihayet Kavuştu

elon musk twitter

Satın almanın resmiyet kazanmasından kısa bir süre önce, Tesla CEO’sunun Twitter çalışanlarının yüzde 75’ini işten çıkarmayı planladığı öne sürülmüştü. Bu iddia, daha sonradan yalanlansa da, dün gece dört üst düzey yöneticinin birden kovulması şirket personelini epey endişelendirmiş olsa gerek.

Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey, Kasım 2021’de CEO’luk görevinden istifa etmiş ve yerini şirkette CTO (Teknolojiden Sorumlu Başkan) olarak görev alan Parag Agrawal‘a bırakmıştı. Twitter’ın başına geçtikten sonra yönetici kadrosunda önemli değişiklikler yapan Agrawal, uzun yıllardır şirkette çalışan çoğu üst düzey isimle yollarını ayırmıştı.

Twitter’ın kapısından ilk olarak 2011 yılında giren Hint asıllı Amerikalı yazılım mühendisi, 9 yıllık maceranın ardından şirkete veda etti. Twitter’ın Elon Musk‘ın liderliğinde nasıl bir politika izleyeceği merakla bekleniyor, ancak platformda köklü değişikliklerin yakın olduğu çok açık. Dünya çapında 400 milyona yakın kullanıcısı bulunan sosyal ağ, 2021’de 5 milyar dolar gelir elde etmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.