Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Elon Musk’tan Bir Twitter Yeniliği Daha

Elon Musk, Twitter Blue abonelerine özel olan Tweet düzenleme seçeneğini ücretsiz yapmayı planlıyor.

Bilindiği üzere iş adamı Elon Musk, 2022 yılında dilimizden hiç düşmedi. Twitter satın alımını gerçekleştirdikten sonra Musk’ın durulacağını düşünsek de görünen o ki, Twitter yenilikleri yine gündemde kalmaya devam edecek. Açıklanan bildiriye göre Twitter Blue, yakında doğrulama için kullanıcılardan ayda 5 dolar yerine 8 dolar talep edebilir. Ancak ülkemizde Twitter Blue aboneliği maalesef bulunmuyor. İyi haber şu ki Elon Musk, tüm kullanıcılara uzun zamandır istenen bir özelliği ücretsiz olarak vermeyi planladığı bildiriyor.

Platformer‘dan Casey Newton’a göre Musk, Twitter Blue üzerinde çalışmalara başladı. Şimdilik Tweet düzenleme seçeneği ayda 4.99 dolar vererek Twitter Blue abonesi olanlar için kullanıma sunuldu. Blue aboneliği de yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da yer alıyor. Bu özellik, kullanıcılara tweetlerini değiştirmeleri için 30 dakikalık bir seçenek sunuyor.

Elon Musk Twitter’ın Yeni CEO’su Oldu

Elon Musk

Ancak Blue aboneliğinin oldukça kısıtlı olduğu ve buna karşılık Twitter’ın oldukça büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olduğunu varsayarsak, bu yenilik oldukça olumlu karşılanacak. Fakat Blue aboneleri bu durumdan hoşnut olmayabilir. Çünkü kullanıcılar ekstra para ödeyerek bu özelliklere erişebiliyor. Bu yüzden yakın zamanda Blue aboneliği için de büyük bir özellik gelmesi muhtemel.

Musk, şirketin kontrolünü ele geçirdiğinden beri herhangi bir konuşma yapmadı. Ancak bu özellik, Musk’ın gündeme getirdiği ilk Twitter konulardan biriydi. Kullanıcıları için platformda anket açan Elon Musk, düzenleme seçeneği hakkında çalışmaya karar verdi. Aynı zamanda Twitter’ın yeni CEO’su, platformda daha az reklam vereceğini belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.