Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Game of Thrones Yapımcısı, Netflix’in Yeni Dizisini Yönetecek

Dijital yayın platformu Netflix’in yeni bilim kurgu dizisi Three-Body Problem, Game of Thrones’un yapımcılarından Derek Tsang tarafından yönetilecek.

The Hollywood Reporter’ın (THR) aktardığı habere göre HBO’nun ikonik dizisi Game of Thrones’un yapımcılarından Derek Tsang, Netflix imzalı Three-Body Problem serisinin yönetmenliğini üstlenecek. Hong Konglu film yapımcısı, En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film dalında Oscar adayı gösterilen 2019 yapımı Better Days ile tanınıyor.

Yeni Netflix Dizisi, Liu Cixin’in Aynı Adlı Bilim Kurgu Romanına Dayanıyor

netflix dizisi

Bilim kurgu türündeki Three-Body Problem’ın yürütücü yapımcılığını Game of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve DB Weiss yapıyor. Alexander Woo’nun kaleminden çıkan dizi, Liu Cixin’in aynı adlı romanına dayanıyor. 2015 yılında Hugo Ödülü’ne layık görülen kitap, bunu başarabilen ilk Asya kökenli roman olmuştu.

Game of Thrones’un 2019’da sona ermesinden bu yana ilk kez bir dizinin yürütücü yapımcılığını üstlenen Benioff ve Weiss ikilisi, Netflix ile uzun yıllar sürecek bir içerik anlaşması imzalamıştı. Aktarılan bilgilere göre Three-Body Problem’ın başrolü için Meksikalı aktris Eiza González ile görüşmeler devam ediyor.

Three-Body Problem’ın Başrolünde Eiza González Olabilir

yeni netflix dizisi Three-Body Problem

Yeni Netflix dizisi, insanlığın evrende yalnız olmadığını keşfettiği ve uzak dünyadan uzaylı bir gücün gelişine hazırlanmak zorunda olduğu bir gelecekte geçiyor.

Öte yandan Three-Body Problem, Benioff ve Weiss’ın tek Netflix projesi değil. İkili, Sandra Oh’un başrolde olduğu komedi dizisi The Chair’ın baş yapımcılığını üstleniyor. Pulitzer Ödüllü The Overstory romanından uyarlanan seri, 20 Ağustos’ta (bugün) Netflix’te yayınlandı.

Dilerseniz, Netflix’te yayınlanacak oyun uyarlamalarından oluşan listemize buradan göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.