Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix, Christopher Nolan’ın Bir Sonraki Filmini Yayınlamak İstiyor

Dünyanın en popüler dijital yayın platformlarından Netflix, usta yönetmen Christopher Nolan'ın bir sonraki filmine talip oldu.

Yazarlığını ve yönetmenliğini Alfonso Cuarón’un üstlendiği Roma ile En İyi Film Oscar’ını kucaklayan Netflix, görünüşe göre vitrinindeki Oscarlı film sayısını artırmak istiyor.

Variety‘e verdiği röportajda konuşan Netflix film şefi Scott Stuber, usta yönetmen Christopher Nolan‘ın bir sonraki filmini yayınlamak istediklerini söyledi. Nolan’ın inanılmaz bir sinemacı olduğunu belirten Stuber, İngiliz yönetmen ile çalışmayı arzuladıklarını ifade etti.

“Yeni filmini çıkardığında, onun için bir ev olabilir miyiz, bunun gerçekleşmesi için ne yapmalıyız gibi konuları düşünüyoruz. Yapabileceğim her şeyi yapacağım. Bu işte sıfır egoya sahip olmanız gerektiğini öğrendim” ifadelerini kullanan Netflix film şefi, görüşmelerin sürdüğünü belirtti.

Netflix, Nolan’ın Yeni Filmini Yayınlamak İçin Her Şeyi Yapmaya Hazır

Netflix Christopher Nolan

Nolan 2017 yılında IndieWire‘a verdiği demeçte, “Netflix, sinema filmlerini destekleme konusunda tuhaf bir isteksizliğe sahip. Her şeyin aynı anda yayınlanması gibi akılsızca bir politikaları var, ki bu açıkça sinema için savunulamaz bir model. Bence büyük bir fırsatı kaçırıyorlar” şeklinde konuşmuştu.

O dönem şirketin yayın politikasını eleştiren Nolan, birkaç ay önce yaptığı açıklamada ise “Daha kibar olmalıydım. İnandığım şeyi söyledim, ancak yanlış bir tarzda ifade ettim” demişti.

Son olarak, başrollerini John David Washington, Robert Pattinson ve Elizabeth Debicki gibi isimlerin paylaştığı Tenet ile hayranlarının karşısına çıkan usta yönetmen, kariyeri boyunca Memento, The Dark Knight üçlemesi, Inception ve Dunkirk gibi unutulmaz filmlere imza attı.

İngiliz Yönetmen, Son Olarak Tenet Filmini Çekmişti

Netflix Nolan yeni filmi

Öte yandan 2002’de vizyona giren Insomnia’dan bu yana Nolan’ın tüm filmlerini Warner Bros. dağıttı. Netflix’in İngiliz yönetmenin bir sonraki filmine talip olması, bu açıdan da büyük bir önem taşıyor.

Martin Scorsese tarafından yönetilen 2019 yapımı The Irishman‘i kendi platformunda yayınlayan dijital yayın platformu, yakın zaman önce David Fincher ve Noah Baumbach gibi usta yönetmenlerle içerik anlaşmaları imzalamıştı. Nolan’ın yeni filminin beyaz perdede mi yoksa Netflix’te mi gösterime gireceği ise büyük bir merak konusu.

Dilerseniz, 2021’de sinemalarda olacak devam filmine buradan, Marvel filmlerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.