Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Matrix 4, +18 Olarak Vizyona Girecek!

Yılın en beklenen filmlerinden The Matrix 4 Resurrections, çok fazla şiddet ve küfür içerdiği için +18 olarak gösterime girecek.

Orijinal The Matrix üçlemesinin doğrudan devamı niteliğindeki The Matrix Resurrections, 18 yıl sonra ikonik seriyi diriltti. Keanu Reeves ve Carrie-Ann Moss, sırasıyla Neo ve Trinity rollerine geri dönecekler. Orijinalinde Laurence Fishburne’ün hayat verdiği Morpheus karakteri ise genç versiyonu ile Yahya Abdul-Mateen tarafından canlandırılacak.

Yakın zaman önce yayınlanan The Matrix 4 fragmanı ile heyecanla beklenen filme ilk bakışımızı atmıştık. Üçlemenin atmosferinden biraz farklı bir ortamla karşılaşacağız gibi görünüyor. Ayrıca Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Jonathan Groff ve Neil Patrick Harris gibi yeni eklenen karakterler de seriye farklı bir hava getirecek.

The Matrix Resurrections’a Yaş Sınırı Getirildi

the matrix 4

Forbes’in haberine göre The Matrix Resurrections, çok fazla şiddet, argo ve küfür içerdiği gerekçesiyle R-Rated yani +18 olarak vizyona girecek. Aslında bu durum pek de sürpriz değil. Zira 1999’daki ilk Matrix filmine “bilim kurgu şiddeti ve küfür” içerdiği için 18 yaş sınırı getirilmişti.

Aynı şekilde, her ikisi de 2003’te yayınlanan ve 742 milyon dolar ve 427 milyon dolar hasılat toplayan devam filmleri de “uzun süreli yoğun şiddet, argo dil, cinsel içerik ve bilimkurgu şiddeti nedeniyle R derecelendirmesi almıştı. Şimdi Matrix 4 de üçlemenin yolundan giderek +18 yaş sınırı ile vizyona girecek.

The Matrix 4 Ne Zaman Çıkacak?

Yeni Matrix filmi, üçlemenin aksine bu kez sadece Lana Wachowski tarafından yönetiliyor. The Matrix Resurrections, 22 Aralık 2021 tarihinde vizyona girecek. Hemen ardından ise çevrimiçi dizi ve film izleme platformu HBO Max‘te yayınlanacak. Filmi beklerken, The Matrix 4 ile geri dönen tüm karakterlere buradaki içeriğimizden göz atabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.