Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Callisto Protocol’ün İkinci PC Güncellemesi Yayınlandı

The Callisto Protocol için PC sürümündeki sorunları düzeltmeyi amaçlayan 'İlk Gün' yamasından hemen sonra yeni bir güncelleme daha yayınlandı.

The Callisto Protocol için yeni bir güncelleme yayınlandı ve geliştirici, oyun çıkış yaptığından beri PC kullanıcılarının canını sıkan takılma sorunlarını düzeltmeye kararlı olduğunu belirtti. Başlangıçta Dead Space’in ruhani halefi olarak lanse edilen Striking Distance Studios’un ilk oyunu, bu neslin en çok beklenen korku oyunlarından biriydi.

Ne yazık ki, büyük beklentilere ve abartılı reklam kampanyalarına rağmen, pek çok hayranın özellikle performans sorunlarıyla ilgili olarak Steam’de olumsuz yorumlar yazmasıyla önemli bir tepki oluştu. Hatta oyunun inceleme notları “Karışık” olarak listelendi ancak takılma sorunları devam ettikçe, Steam’de inceleme notları “çoğunlukla olumsuz” olarak değişti.

The Callisto Protocol İçin Güncellemeler Devam Edecek

The Callisto Protocol

Oyunun diğer eksileri arasında tekrar oynanabilirlik özelliğinin olmaması ve hikayenin oldukça kısa olması gibi noktalar sık sık eleştirildi. Bununla birlikte, hayranlar şüphesiz ek düzeltmelerin geleceğini umuyor ve oyunun satış rakamları kesinlikle bekleneni veriyor. Hatta, oyun Türkiye’de en çok satan Steam oyunlarında ilk 10’a girmeyi başardı.

Bu son güncelleme ile Strike Distance, birçok The Callisto Protocol oyuncusunu rahatsız eden takılma sorunlarını ortadan kaldırma arayışına odaklandı. Oyunun Steam sayfasındaki bir gönderide geliştirici, geri bildirimleri dinlediğini ve bu yeni yamanın “PC performansını daha da optimize etmeyi” hedeflediğini açıkladı.

Takılma sorunlarını azaltmanın yanı sıra, Unreal Engine 4 oyunlarında yükleme sürelerini azaltmaya yardımcı olan araç olan PSO’yu veya Pipeline State Object önbelleğe alma özelliği de oyuna eklendi. Son olarak güncelleme notlarında hem PC hem de konsol için yakında daha fazla güncelleme geleceği de belirtildi.

The Callisto Protocol, 2 Aralık’ta yayınlandıktan sonra birçok kişinin yaşadığı önemli sorunları çözmeye çalışmak için ‘Birinci Gün’ yaması yayınlasa da, hayranlar oyunu Cyberpunk 2077 ile karşılaştırdı ve oyunun RTX 3090 gibi canavar bir ekran kartında bile takılma sorunları yaşadığı için hayal kırıklıklarını dile getirdi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.