Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Callisto Protocol Steam’de Yerden Yere Vuruldu

The Callisto Protocol'un korkunç yaratıklarından çok oyundaki optimizasyon sorunlarından daha çok korktuk.

Merakla beklenen The Callisto Protocol, PC’de çok kötü bir başlangıç yaptı ve FPS düşüşü şikayetleri arasında Steam’de Çoğunlukla Olumsuz bir inceleme puanına ulaştı ve birçok oyuncu durumdan fazlasıyla rahatsız.

Çoğunlukla Olumsuz inceleme notları, lansmanın ilk gününde gönderilmiş olan 2.000’den fazla incelemeden geldi. Dahası, bu incelemeleri yapan insanların bilgisayarları öyle 2010’dan kalma sistemlerde değil. İncelemeleri yapan birçok insanın RTX 3080 veya RTX 4080 gibi canavar gibi kartlarda birçok FPS düşüşü yaşadığının altını çizelim.

The Callisto Protocol’den Korkunç Lansman

The Callisto Protocol

İnceleme yazan birçok oyuncu geri ödeme talep etmeye başladı ve başkalarını da PC sürümü yerine bir konsol sürümü satın almaya çağırdı; inceleme panosunu geliştirici Striking Distance Studios yamaları yayınlayıp bu sorunları çözene kadar başkalarını uyarmak için bir platform olarak kullanılmaya başlandı.

Steam’in ötesinde, birçok kullanıcı Twitter üzerinden yaşadığı sorunları videolar halinde paylaşmaya başladı. Düşmanlar açılan kapılardan sallanırken bunun oynanışı nasıl etkilediğini açıkça görebiliyoruz. Sağa sola sıkışan düşmanların korkutucudan ziyade oldukça gülünç olduğunu belirtelim.

Merakla beklenen The Callisto Protocol‘ün böyle bir çıkış yapması gerçekten üzücü oldu. Özellikle Cyberpunk 2077 ile çokça karşılaştırılan oyunun, CD Projekt’in yaptığı hatayı tekrarlaması gerçekten şaşırtıcı.

Steam‘de 499 TL karşılığında satın alabileceğiniz The Callisto Protocol’ün Digital Deluxe Edition sürümü ise 669 TL. Oyunu satın almadan önce, bir süre güncelleme beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.