Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

The Callisto Protocol’den Yeni Oynanış Videosu

Gerilim ve bilimkurgu oyunu The Callisto Protocol'ün oyun içi görüntüleri yayınlandı. Stüdyo CEO'su Glen Schofield, oyunun geliştirme aşamalarını anlattı.

Striking Distance Studios CEO’su Glen Schofield, yaklaşmakta olan bilim kurgu oyunu The Callisto Protocolün oyun içi görüntülerini paylaştı. Game Informer ile yaptığı bir röportajda Schofield, The Callisto Protocol’ün geliştirilme süreci hakkında ayrıntılı bilgiler paylaştı. Stüdyo CEO’su yaklaşmakta olan proje için ilham alma amacıyla çöle gittiğinden bahsetti.

İlham aldıktan sonra Jüpiter’in ikinci uydusu Calisto’da yer alan hapishanede karar kılan Schofield, ayrıca kendi kişisel hikaye oluşturma sürecini de paylaştı. Dead Space üzerinde çalışırken oyunun sonunu önceden belirleyen CEO, bu oyunda birçok yazarla çalıştığı için zorlandığını belirtti.

The Callisto Protocol 2 Aralık’ta Çıkacak

The Callisto Protocol

Yayınlanan oynanış görüntüleri, kahramanın çeşitli yaratıkların arasında kullandığı üçüncü şahıs nişancı mekaniklerini gösteriyor. Oyunun bir bölümünde karakter, bir yaratık tarafından pusuya düşürülüyor ve birkaç korkunç senaryo meydana geliyor. The Callisto Protocol ile Dead Space, oldukça fazla ilhamdan esinlenmiş. Eurogamer ile yaptığı bir röportajda Schofield, yeni oyunun nasıl geliştiğinden bahsetti ve gore teknolojisinin Dead Space’e kıyasla çok gelişmiş olduğunu belirtti.

Striking Distance Studios, oyunun piyasaya sürülmesinin ardından farklı bir marka üretebileceğinden umutlu. Stüdyonun baş yaratıcı sorumlusu Chris Stone, Striking Distance‘ın devam oyunları için yeni fikirlerin olduğunu belirtti. Ancak, stüdyo şu anda tamamen The Callisto’yu bitirmeye ve oyunu oldukça iyi bir hale getirmeye çalışıyor.

Oyun 2 Aralık‘ta PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.