Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

TeamViewer Bilinmeyen Oturum Hatası Nasıl Çözülür? 2023

TeamViewer bilinmeyen oturum hatası alıyorsanız, izlemeniz gereken kesin çözüm yöntemlerini derledik.

TeamViewer bilinmeyen oturum hatası ile karşılaşıyorsanız, izlemeniz gereken adımları anlatıyoruz. Kendi veya başkalarının bilgisayarlarına uzaktan bağlanmaya izin veren bir yazılım olan TeamViewer, bazen sorunlar yaratabiliyor. AnyDesk’te olduğu gibi, bu yazılımın sorunlarının da kesin çözümleri mevcut. Biz de bu makalemizde bu çözümlere değineceğiz.

Özellikle eski sürüm uygulama kullananlarda ortaya çıkan “TeamViewer kimlik doğrulama reddedildi” sorununa benzer bir problem olan Bilinmeyen Oturum Hatası, katılımcılar arasındaki tutarsızlıklardan kaynaklanabiliyor. Farklı sürüm uygulama kullanmak, internet problemleri veya kararsız ağ bağlantısı gibi sorunlar yaşıyor olmanız muhtemel. Peki, bu sorunu nasıl gidereceğiz? Gelin, anlatalım.

TeamViewer Bilinmeyen Oturum Hatası Çözümü

TeamViewer bağlanmıyor sorunu nasıl düzeltilir sorusuna cevap vermeden önce bağlantı sorununa neden olan nedenlerini kesinleştirmek gerek. İnternet bağlantısı sorunları, programın ayarlarıyla ilgili problemler, Windows güvenlik duvarı sorunları veya yazılımın sürümüyle ilgili hatalar alıyor olmanız muhtemel. Tüm bunların çözümleri için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • 1- İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin
 • 2- TeamViewer Erişim Ayarlarını Düzenleyin
 • 3-Güvenlik Duvarı İzinlerini Düzeltin
 • 4- TeamViewer’ı Güncelleyin

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

TeamViewer Bilinmeyen Oturum Hatası Nasıl Çözülür? 2023

TeamViewer’ın sorunsuz çalışması için stabil bir internet bağlantısına ihtiyacınız var. Uzaktan bilgisayar yöneteceğiniz için, her iki cihazın da internetinin açık ve sorunsuz olması çok önemli. TeamViewer sorunlu görünüyorsa, kontrol etmeniz gereken ilk şey bağlantınızdır. Her iki masaüstünün sağ alt köşesine gidin ve WiFi veya LAN’ın başarıyla bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin.

TeamViewer Erişim Ayarlarını Düzenleyin

TeamViewer Bilinmeyen Oturum Hatası Nasıl Çözülür? 2023

Bazen bağlanmaya çalıştığınız cihazın gelen uzaktan kontrol oturumlarını reddetmesi nedeniyle bağlantı kuramıyor olabilirsiniz. İki cihaz arasında tam yetki olmadığı zaman “TeamViewer bilinmeyen oturum hatası” alabilirsiniz.

Seçenekler (sağ üst köşede) > Gelişmiş‘e gidin. Bu bilgisayara yapılan bağlantılara ilişkin gelişmiş ayarlar altında Tam Erişim‘i seçin. Ayrıca, bir ortak Windows oturum açma ekranı kutusuna bağlanırken Tam erişim kontrolü seçeneğini işaretleyin.

Güvenlik Duvarı İzinlerini Düzeltin

TeamViewer Bilinmeyen Oturum Hatası Nasıl Çözülür? 2023

TeamViewer kimlik doğrulama reddedildi gibi izinlerle ilgili hatalar alıyorsanız, Windows Güvenlik Duvarı ayarlarını kontrol edin. Denetim Masası‘nı açın, Windows Defender Güvenlik Duvarı > Uygulamalara izin ver seçeneğine gidin, Ayarları değiştir’e tıklayın ve TeamViewer’a Windows Defender Güvenlik Duvarı üzerinden izin vermek için TeamViewer Uzaktan Kontrol Hizmeti’ni işaretleyin.

Ayrıca “TeamViewer oturumunuzun süresi dolmuş” gibi bir hatayla da karşılaşmamak adına; Denetim Masası’nı tekrar açın, Ağ ve İnternet > İnternet Seçenekleri’ne gidin. Bağlantılar sekmesi altında LAN Ayarları’na tıklayın. Şimdi LAN’ınız için Proxy Sunucusu Kullan seçeneğinin yanındaki kutunun işaretini kaldırın ve Tamam’a tıklayın.

TeamViewer’ı Güncelleyin

TeamViewer Bilinmeyen Oturum Hatası Nasıl Çözülür? 2023

Yazılımınız güncel değilse, TeamViewer bilinmeyen oturum hatası almanız işten bile değil. Her zaman TeamViewer’ın menü sayfasından en son sürümü kontrol edin. Bir güncelleme bulursanız, indirin ve yükleyin.

 • Menü simgesi > Yeni sürümü kontrol et’i tıklayın.
 • TeamViewer sürümünüzün güncel olup olmadığına bakın.
 • Mevcut güncellemeler varsa güncelleyin.

Alternatif olarak, TeamViewer’ı kaldırmak için Denetim Masası > Programlar ve Özellikler‘i açabilir ve TeamViewer > Kaldır öğesine sağ tıklayabilirsiniz. Daha sonra en yeni sürümünü resmi web sitesinden indirebilirsiniz.

Yukarıdaki çözüm yöntemleri sorununuzu çözmediyse, alternatif ve ücretsiz hizmetlerden de faydalanabilirsiniz. TeamViewer ile tamamen aynı işlevi sunan AnyDesk ile de uzaktan bağlantı sağlayabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki makalelerimize göz atabilirsiniz:

Anydesk Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

AnyDesk Bağlantı Hatası Çözümü Nedir? Etkili Yöntemler

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.