Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stranger Things 5. Sezon Hakkında Gizli Bir İpucu Keşfedildi

Stranger Things 4. sezonun yayınlanmasının ardından gözler şimdi final sezonunda. Netflix'in dizi için tasarladığı bir afişte, 5. sezona dair şok edici bir gizli ipucu keşfedildi.

Stranger Things 5. sezon ne zaman gelecek henüz belli değil, ancak destansı finale dair üretilen teoriler şimdiden sosyal medyayı etkisi altına aldı. Yeni bir teori, Vecna‘nın geçmişi hakkında büyük bir sırrın önümüzdeki sezonda ortaya çıkabileceğini öne sürüyor.

Stranger Things 4. Sezon, 1. Kısım finalinde, Vecna’nın aslında hem Dr. Brenner’ın deneylerinde 001 Numara olduğunu hem de ailesinin ölümüne karışan genç bir çocuk olan Henry Creel olduğunu öğrendik. Şimdi ise bazı Stranger Things hayranları, 5. sezonda karakterin ailesi hakkında şok edici bir gerçeğin açığa çıkabileceğini gösteren gizli bir ipucu buldu.

Vecna’nın Ailesiyle İlgili Bir Gizem Açığa Çıkabilir

stranger things 5. sezon

TikTok‘ta dolaşan bu teori, 4. sezon afişini temel alıyor. Netflix, dizinin yayınlanmasından önce ana karakterlerin her biri için posterler yayınladı. Afişlerde, karakterlerin her birinin hikayesiyle bağlantılı konumlar yer alıyordu. Örneğin; Eleven’ın posterinde laboratuvar, Will’de California, Hopper’da esir düştüğü Rusya ve Steve’de Vecna’nın Hawkins’teki evi vardı.

Stranger Things 4. sezonun gidişatı göz önüne alındığında, bunların hepsi mantıklı. Fakat bazı izleyicileri şaşkına çeviren, Mike’ın annesi Karen Wheeler’ın posteri oldu. Kendi posterine sahip olan birkaç yan karakterden biri olan Karen’ın afişinde Vecna’nın evi de var. Bu detay, Mike’ın annesinin aslında Henry’nin kız kardeşi Alice Creel olabileceğine dair bir teori ortaya çıkardı.

Stranger Things 5. Sezonu İçin Şaşırtan Teori

Stranger things 5. sezon ne zaman

Geçmişi gösteren flashback sahnelerinde küçük bir kız olarak tanıştığımız Alice’in, abisi Henry tarafından öldürüldüğünü gördük, ancak bazı izleyiciler Stranger Things 5. sezonda geri dönebileceğini düşünüyor. Karen’ın yeni sezonda sınırlı bir ekran süresine sahip olmasına rağmen neden posterinin olduğunu sorgulayan izleyiciler, karakterin Vecna ile bağlantılı olabileceğini düşünüyor.

Destansı hikayenin finali üzerinde çalışmaya başlayan Duffer Kardeşler, henüz bir çıkış tarihi belirlemedi. Dilerseniz, Stranger Things 5. sezon hakkındaki bilinen her şeyi derlediğimiz yazımıza göz atabilirsiniz. Ayrıca Stranger Things benzeri diziler listemiz de ilginizi çekebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.