Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stranger Things 5. Sezon Hakkında Bilinen Her Şey

Her güzel şeyin bir sonu vardır... 2016 yılından bu yana evlerimize konuk olan Stranger Things, 5. sezonu ile ekranlara veda edecek. Peki, final sezonu hakkında neler biliyoruz? Çıkış tarihi belli mi? İşte bilmeniz gerekenler.

Stranger Things 4. sezonun yayınlanmasıyla birlikte efsanevi dizinin sonuna bir adım daha yaklaşmış olduk. Duffer Kardeşler, küresel bir fenomene dönüşen Netflix dizilerinin 5. sezon ile ekranlara veda edeceğini açıkladı. Eleven ve arkadaşlarına hoşçakal demek bir hayli zor olacak, ancak kahramanlarımızın destansı maceraları henüz bitmiş değil.

Eleven, Will, Mike, Lucas, Dustin, Max ve Hawkins çetesinin geri kalanının demogorgonlarla savaştığını, Upside Down’ın gizemlerini çözdüğünü, Starcourt Alışveriş Merkezi’nde Ruslarla ve Mind Flayer’larla savaştığını gördük. Alternatif boyuttan gelen son kötü adamımız ise Vecna oldu.

Stranger Things 4. Sezon 2. Kısım, 1 Temmuz’da çıkış yapacak. Yani sezon finaline sadece iki bölüm uzaklıktayız, ancak hikayenin 5. sezonda nasıl tamamlanacağını şimdiden merak ediyoruz. Ve en önemlisi ne zaman yayınlanacak? 4. sezon gibi iki bölüme mi ayrılacak? Anlayacağınız cevap bulması gereken çok fazla soru var. Bu yazımızda, Stranger Things 5. sezon hakkında şimdiye kadar öğrendiğimiz her şeyi sizler için bir araya getirdik. Aralarda spoiler yiyebilirsiniz baştan uyaralım!

Stranger Things 5. Sezon Çekimleri Başladı Mı?

stranger things 5. sezon

Stranger Things ekibi, iki yıl süren bir prodüksiyon döneminin ardından dördüncü sezonu bizlere takdim etti, ancak bir sonraki sezon için henüz kolları sıvamış değiller. Yakın zaman önce verdiği bir röportajda konuşan Matt Duffer, final sezonundaki hikayeleri halen geliştirilmeye devam ettiklerini söylemişti.

“Çekim için bir başlangıç tarihi belirlemedik. Hazır olduğumuzdan emin değilim” diyen başarılı yapımcı, kameraların çalışmaya başlamasıyla birlikte bazı detayların değişebileceğini de sözlerine ekledi. Duffer ayrıca her sezondan çok fazla şey öğrendiklerini ve bir son yazmanın her zaman zor ve stresli bir şey olduğunu ifade etmişti.

Stranger Things 5. Sezon Ne Zaman Gelecek?

stranger things 5. sezon ne zaman

Henüz çekimler başlamadığı için 5. sezon için belirlenmiş bir çıkış tarihi yok. 3. ve 4. sezonların yayınlanması arasında üç yıl vardı, ancak pandemi nedeniyle bu süre planlanandan daha fazla uzadı. Umarım 5. sezon için bu kadar beklemek zorunda kalmayız, ancak yine de 2023 veya 2024’e kadar Stranger Things’in final sezonunu görmeyeceğiz.

Final Sezonunun Konusu Ne Olacak?

stranger things final sezonu

Stranger Things 4. sezon, 1 Temmuz’da yayınlanacak son iki bölümün ardından bitecek. Birinci kısmın yedinci ve son bölümünde Nancy, Vecna ​​ile Upside Down’da sıkışıp kalmış, Joyce ve Murray ise Hopper’ı Sovyetler Birliği hapishanesinden kurtarmıştı.

Mike, Will, Jonathan ve Argyle ise Dr. Brenner ve Dr. Owens birlikte gizli yeraltı laboratuvarında olan Eleven‘ı kurtarmak için yola koyulmuştu. Bu olayların nasıl gelişeceğini henüz bilmediğimiz için 5. sezonda neler olacağını tahmin etmek zor.

Duffer Kardeşler, son sezon için Hawkins Lisesi öğrencilerinin şimdikinden biraz daha yaşlı olabileceğini söyleyerek, muhtemel bir zaman atlamasına işaret etmişti. Kısacası Stranger Things 5. sezon şimdiden büyük bir merak uyandırıyor. Fakat önce dördüncü sezonun perdesini indirmemiz lazım. Ondan sonra final sezonu için daha net öngörülerimiz olabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.