Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Stranger Things 4. Sezondan Spotify Dinlemelerine Müthiş Etki

Stranger Things 4. sezonu, Spotify dinlemelerinde büyük bir artış sağladı. Kate Bush'un Running Up That Hill şarkısının ardından bu kez de sezon finalinde çalan parçaların dinlenme sayılarında sıçrama yaşandı!

Sırasıyla 27 Mayıs ve 1 Temmuz’da yayınlanan iki ayrı kısımdan oluşan Stranger Things 4. sezon, unutulmaz sahneleriyle izleyicileri ekranlara kilitledi. Gösterime girdiği ilk 28 günde dünya çapında 1 milyon saatte yakın izlenen yeni sezon, Eddie Munson gibi hafızalara kazınan yeni karakterleri ve sürükleyici hikayesi kadar müzikleriyle de öne çıktı.

Stranger Things 4 1. Kısım’da Max, Kate Bush’un “Running Up That Hill” adlı şarkısı sayesinde Vecna’dan kaçmayı başarmıştı. Bölümün ardından Bush’un Spotify’daki dinlenmelerinde müthiş bir artış görülmüştü. Türkiye ortalamasına göre yüzde 1300 oranında daha fazla dinlenme elde eden İngiliz sanatçı, pek çok insanın çalma listesine girmiş durumda.

Eddie’nin Metallica Performansı Diziye Damga Vurdu

stranger things 4. sezon spotify

Sezon finalinde Eddie’nin “Master of Puppets” performansı da benzer bir etki sağladı. Metallica’nın efsanevi parçası, Türkiye’de sıradan bir gündeki dinlenmesine oranla 2,6 kat ile yüzde 161 oranında daha fazla dinlendi. Aynı bölümde çalan Journey ve Steve Perry’ye ait Separate Ways remix versiyon ise sıradan bir gündeki dinlenme oranına kıyasla 5,3 kat ile yüzde 433 daha fazla çalındı.

Spotify ve Netflix, Stranger Things 4. sezon için kullanıcıların favori şarkılarını seriden bazı klasiklerle bir araya getiren Upside Down çalma listesi için ortaklık kurmuştu. Ayrıca resmi Stranger Things çalma listesi de efsanevi seride çalan yeni şarkıları içeriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.