Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck’e Remote Play Desteği Geldi

Steam Deck için yapılan son güncelleme, cihaza Remote Play Together desteği ekledi.

Steam Deck‘in piyasaya sürülmesinden bu yana sadece birkaç ay geçti ve sistem oyuncular arasında çok fazla popülerlik kazandı. Taşınabilir tasarımı ve oyuncuların tüm Steam kitaplıklarına erişebilmesi herkesin beğenisini kazandı. Valve’nin yaptığı son güncelleme ise cihaza Remote Play Together desteği ekledi.

Güncelleme ayrıca Steam Deck için özelleştirilebilir oyun içi performans ayarları ekledi ve taşınabilir PC ile ilgili sorunları düzeltmek için bazı küçük hata düzeltmeleri yaptı. Uyumlu oyun sayısı 3000’i geçen ve resmi Windows 10 sürücüleri yayınlanan cihaz için bundan bir önceki güncelleme ise cihaza farklı yenileme oranları eklemişti.

Steam Deck’te Remote Play Artık Mümkün

Steam Deck
Valve’nin cihazında artık Remote Play ile oyun oynamak mümkün.

Steam Remote Play özelliği uzun zamandır Steam istemcisinin bir parçasıydı ancak 3.2 güncellemesine kadar SteamOS’un bir parçası değildi. Remote Play Together ile sanki kanepede yan yana oturuyormuş gibi, uzaktan çok oyunculu oturumlar oynayabiliyorsun. Bu en son işletim sistemi güncellemesi, özelliği artık işlevsel hale getirdi ve Steam Deck’e taşıdı.

Steam Deck‘e verilen bir diğer büyük güncelleme, farklı senaryolara ve sıcaklıklara yanıt veren işletim sistemi kontrollü bir fan eğrisi içeren sistemin fan davranışı oldu. Bu, düşük kullanım oturumları sırasında daha sessiz hale getirmek için fanı ayarlamayı mümkün kıldı. Ayrıca, SSD’de 2 GB’tan az yer kaldığında oyuncuyu bilgilendirme gibi ufak tefek kalite güncellemeleri de yapıldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.