Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck Uyumlu Oyun Sayısı 3.000’i Geçti

Taşınabilir el konsolu Steam Deck'in kütüphanesi büyümeye devam ediyor. Valve, şu anda 3.000'den fazla oyunun cihaz üzerinde oynanabilir olduğunu açıkladı.

Hareket halindeyken en iyi PC oyunlarını oynama imkanı tanıyan Steam Deck, kısa sürede büyük bir popülarite kazandı. Bazı yönlerden eleştiri almasına karşın çok satmaya devam eden taşınabilir el konsolu, her geçen gün daha fazla oyunu destekliyor. Valve tarafından yapılan açıklamada, Steam Deck oyunlarının 3.000’i geçtiği belirtildi.

SteamDB listesine göre şu anda 1565 doğrulanmış ve 1535 oynanabilir oyun bulunuyor. Şirket tarafından kontrol edilen ve doğrulanan oyunlar, Steam Deck sistemi ile mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Bir oyunun doğrulanmış etiketi alması için öncelikle dört kontrolden geçmesi gerekiyor:

  • Konsolun kontrolör yapılandırmasını kullanılırken tüm işlevler için destek
  • Steam Deck kontrol simgelerinin oyun içinde gösterilmesi
  • Arayüz metninin ekranda okunabilir olması
  • Varsayılan grafik yapılandırmasının iyi performans göstermesi

Steam Deck Oyunları Artmaya Devam Ediyor

steam deck oyunları

Oynanabilir oyunlar ise cihaz üzerinde bazı entegrasyon sorunları yaşasa da, birçoğu doğrulanmış kategorideki oyunlar kadar sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Daha önce bahsettiğimiz gibi Steam Deck’e gelen son oyunlardan biri de V Rising olmuştu. Ayrıca popüler MMO oyunu Final Fantasy 14 de artık cihaz üzerinde oynanabiliyor.

Steam Deck oyunları nisan ayında 2.000’i geçmişti. Bir aydan biraz fazla bir süre sonra bu sayının 3.000’i aşması taşınabilir el konsolunu satın alan kullanıcılar için sevindirici bir haber olsa gerek. Ayrıca gelecekte bu listeye yeni oyunlar da eklenecektir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.