Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Steam Deck Windows Sürücüleri Güncellendi

Valve, Steam Deck için en önemli Windows sürücülerinden birini daha yayınladı ve var olanları güncelledi.

Valve’ın, Steam Deck avuçiçi oyun bilgisayarının başarısı sayesinde, SteamOS 3‘ün başarılı ve yaygın olarak benimsenen bir oyun işletim sistemi olmasına büyük önem verdiği açık. Yine de şirket, çoğunluğu cihaza Windows kurmaktan vazgeçiremedi ve hatta resmi destek yayınlamak durumunda kaldı.

Steam Deck kullanıcıları, Windows’u yüklemeyi bitirdikleri takdirde cihazın bazı temel özelliklerini kaçırıyor olsa da, Valve cihazın tüm sahiplerine destek vermeye kararlı. Aslında, şirket kısa süre önce Windows kullanıcıları için önemli bir ses sürücüsü paketi yayınladı ve Deck’in Microsoft’un temel işletim sistemi için panodaki desteğini güçlendirdi.

Steam Deck Windows 11 İçin Henüz Hazır Değil

Steam Deck

Steam Deck bir süredir Windows’u destekliyor olsa da, işletim sisteminin çeşitli yönleri tam olarak eşit veya kullanılabilir değildi. İlk olarak ses, kullanıcıların kendilerinin çözemeyecekleri çeşitli problemlere sahip gibi görünüyordu ve bunu yapıp yapmayacaklarına karar vermek Valve’a kalmıştı. Windows hayranları, Steam Deck’in artık resmi Windows ses sürücülerinin indirilmeye hazır olduğunu duymaktan heyecan duyacak.

Bununla birlikte Valve, daha yeni Microsoft işletim sisteminin şu anda mevcut olandan farklı bir BIOS sürümüne ihtiyaç duyması nedeniyle, kullanıcıların şimdilik Windows 11 yerine Windows 10’a bağlı kalmalarını tavsiye etti. Windows için ses sürücülerinin piyasaya sürülmesi, Valve’nin Deck’teki farklı işletim sistemlerine verdiği desteğin önemli bir kontrol noktası ve cihazın 40 Hz yenileme hızı sınırı gibi ilginç özelliklerin çoğu artık Windows’ta da kullanıma hazır hale geldi.

  • Resmi destek ve sürücü sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.