Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Spotify Kullanıcı Engelleme Özelliğini Aktif Hale Getirdi

Çevrimiçi müzik dinleme platformu Spotify, kullanıcıların bir süredir talep ettiği kullanıcı engelleme özelliğini getirdiğini açıkladı.

Çevrimiçi müzik dinleme pazarının lideri konumunda olan Spotify, kullanıcı deneyimini arttırmak için yeni özellikler getirmeye devam ediyor. Son olarak kullanıcıların popüler içeriklere ulaşmasını kolaylaştıran Spotify kullanıcı engelleme özelliğini de getirdi.

Spotify uygulaması ilk çıktığında içerisinde kullanıcıların birbirleri ile müzik paylaşımı yapıp sohbet edebilecekleri bir özellik sunuyordu. Servis sonrasında ise bu özelliği kaldırmıştı. Sürekli olarak kullanıcı deneyimini iyileştirmek için yeni özellikler sunan Spotify yeni özelliği ile birlikte kullanıcıların gizliliğini arttırıyor.

Spotify Kullanıcı Engelleme Özelliği

Spotify Kullanıcı Engelleme Özelliği İle İstenmeyen Kullanıcılar Profilinizi Göremeyecek

Başlangıçta pek çok kişi Spotify’da engelleme özelliği neden olsun ki diye düşünebilir ancak bu özellik bilindiği üzere sosyal medya platformlarında ve uygulamalarda kullanıcıların sıkça kullandığı özelliklerden birisiydi.

Daha öncesinde Spotify kullanıcıları bir kullanıcıyı engellemek için destek talebinde bulunuyordu. Sunulan bu özellikle birlikte bu ortadan kalktı ve Spotify kullanıcı engelleme özelliği tek bir dokunuşla kullanılabiliyor.

spotify kullanici engelleme ozelligini aktif hale getirdi 3

Engellenen kullanıcılar engellendikleri kişilerin dinleme geçmişini göremiyor ve profil sayfalarına ulaşamıyor. Bu engelleme işlemi istenildiği takdirde geri alınabiliyor. Genelde pek Spotify kullanım amacına göre pek kullanma gereği hissetmediğimiz engelleme özelliği bazı kullanıcıları sevindiriyor. Spotify kullanıcıları kendileri hakkında bir bilgi edinmesini istemediği kişileri bu sayede uzaklaştırabilecek. Son olarak Spotify geçtiğimiz yıllarda sevmediğiniz içerik üreticileri engelleme özelliğini de getirmişti. Bu özellikle birlikte kullanıcılar sevmedikleri sanatçıların parçalarını platformda göremiyor ve dinleyemiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.