Spotify Platformda Popüler İçeriklerin Keşfedilmesini Kolaylaştırdı

Online müzik dinleme platformu Spotify, içerikleri artık grafiklerle ve çizelgelerle destekleyecek. Kullanıcılar bu sayede popüler içeriklere daha kolay ulaşabilecek.

Çevrimiçi müzik pazarının en çok kullanılan servisi olan Spotify, kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Yapılan son açıklamaya göre Spotify platformda popüler içeriklerin kullanıcıları tarafından daha kolay ve anlaşılabilir şekilde görebilmesini sağlayacak. Bu sayede kullanıcıların Spotify’da yeni şarkılar keşfetmesi daha kolay hale getirilecek.

Spotify Platformda Popüler

Spotify Platformda Popüler İçeriklerle İlgili Yeni Grafikler Sunmaya Başladı

Şirket tarafından atılan yeni adımla birlikte güncellenen müzik listeleri ile kullanıcıların popüler içeriklere ulaşmasını kolaylaştırıyor. Spotify bu özellik için ayrıca Spotify Charts internet sitesini de kullanıma sundu.

Spotify hesapları ile giriş yapılabilecek olan bu internet sitesinde kullanıcılar daha fazla bilgiye ulaşabiliyor. Spotify platformda popüler olan içerikler hakkında bu sayfada daha fazla bilgi sunmaya başlarken bu özellik sadece kullanıcılar için değil, içerik üreticileri için de faydalı bir araç konumunda. Spotify ayrıca bu site üzerinden içerik üreticilerinin paylaşabileceği başarı kartları da sunmaya başladı.

spotify platformda populer iceriklerin kesfedilmesini kolaylastirdi 3

Spotify geçtiğimiz aylarda ülkemizde yeni “zenginleştir” özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellikle birlikte kullanıcılar oluşturdukları listelerde yer alan içeriklere benzer yeni içerikleri listelerine ekleyebiliyor. Yapay zeka ile sunulan “zenginleştir” özelliği ile birlikte Spotify kullanıcıları seveceği içeriklere çok daha kolay bir şekilde ulaşabiliyor.

Son olarak kısa bir süre önce açıklanan verilere göre Spottify’ın 172 milyon Premium abonesi bulunuyor. Servisin toplam kullanıcı sayısı ise 381 milyonu geride bırakmış durumda. Spotify yeni özellikleriyle birlikte Premium kullanıcı sayısını arttırıp aktif kullanıcı sayısını 400 milyon barajına çıkartmak istiyor.

Teknoloji ve oyun delisi nostaljik bir ruhun fütüristik meraklarını sizlerle paylaşıyorum.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol