Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Sony, Bungie Yönetimine El Koyabilir!

Yeni bir rapora göre, Bungie belirli mali hedefleri tutturamazsa, Sony yönetim kurulunu feshedebilir ve şirketin tüm kontrolünü ele geçirebilir.

Geçtiğimiz yıl PlayStation’ın Bungie‘yi satın aldı ancak bu süreç, Microsoft’un Activision Blizzard satın alımından çok daha farklıydı. Satın alınan stüdyo tamamen özerk kaldı ve Sony’nin mülkiyeti altında bağımsız bir yan kuruluş olarak çalışmaya devam etti. Bugün ise IGN tarafından yayınlanan bir rapora göre, bu durumun yakında değişebileceği ortaya çıktı.

Destiny 2 ile tanınan stüdyonun bağımsızlığı tehlike altında. Şu anda stüdyonun yönetim kurulu, PlayStation Studios’un başkanı Hermen Hulst ve Sony’nin kıdemli başkan yardımcısı Eric Lempel’den iki Sony temsilcisinden; Bungie’nin kurucu ortağı Jason Jones, CEO’su Pete Parsons ve CTO’su Luis Villegas olmak üzere üç stüdyo temsilcisinden oluşuyor ancak bu üstünlük yakında değişmek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Bungie’nin Gidişatı Hiç İyi Değil

Bungienin Gidisati Hic Iyi Degil

IGN’e göre, Bungie’nin belirli mali hedeflere ulaşamaması durumunda, satın alma anlaşmasına göre Sony’nin stüdyonun yönetim kurulunu feshetmesine ve tüm operasyonları üzerinde tam kontrol sahibi olmasına izin verilecek. Daha basit söylemek gerekirse, stüdyo bağımsız statüsünü kaybedecek. Stüdyonun son yaşadığı olaylara bakarsak, böyle bir durumun yaşanma ihtimali bir hayli yüksek.

Destiny 2’nin kötü gidişatı, bu yılın başlarında stüdyoda büyük çaplı işten çıkarmalara yol açtı ve bu da yaklaşık 100 kişinin işten çıkarılmasına sebep oldu. Stüdyo, Destiny 2’nin yaklaşmakta olan genişletmesi The Final Shape‘ten ümitli ancak bu paket ertelendi ve paketin ön siparişlerinin de daha önce beklentilerin altında seyrettiği bildirildi. Stüdyonun yeni oyunu Marathon’da 2025 veya sonrasına ertelendi.

Stüdyonun, işten çıkarmaların ardından çeşitli alanlarda önemli ölçüde kesinti yaptığı bildirilirken, The Final Shape’in yeterince başarılı olmaması durumunda daha fazla işten çıkarma olasılığı da gündeme getirildi. Bildirildiğine göre şu anda stüdyodaki moral tamamen dibe çökmüş durumda ve çalışanlar çok mutsuz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.