Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Destiny 2, Oyuncularının Birçoğunu Kaybetti!

Destiny 2, daha önce hiç görmediğimiz kadar kötü bir duruma geldi. Oyuncular, oyunu terk etmeye başladı.

Destiny 2, çıkış yaptığı ilk günden bu güne kadar yaşadığı en kötü döneme girdi. Yakın zamanda geliştiricilerinin yüzde 8’inin işine son veren Bungie, işten çıkarmaların sebebini net olarak açıklamamıştı. Bugün ise bu işten çıkarmaların sebebinin, gelirlerin beklenenin çok üzerinde düştüğünü gözler önüne süren raporlar ortaya çıktı.

Görünüşe göre, tüm bu kötü gidişat Şubat ayında Lightfall genişlemesinin piyasaya sürülmesiyle başladı; Destiny 2 için işler gerçekten kötüye gitmeye başladı ve bu da oyunun gelir hedeflerini yüzde 45 oranında daha düşük gelmesine sebep oldu. Evet, Bungie hedeflediği gelirin neredeyse yarısını kazanabildiği için beklentilerin bir hayli altında kaldı.

Destiny 2’nin Gidişatı İyi Değil

Destiny 2, Oyuncularının Birçoğunu Kaybetti!

Forbes‘un tespit ettiği üzere Destiny 2’nin oyuncu sayısı hızla azaldı. Uzun süredir en kötü zamanlarında 100.00 kişi tarafından ve en iyi zamanlarında ise 300.000 kişi tarafından oynanan oyunun anlık oyuncu sayısı 60.000 civarına düştü. Tüm zamanların en kötü aktif oyuncu dönemini yaşayan oyun, son 30 gün içerisinde 34.383 anlık oyuncu sayısını bile gördü.

Bu sayılara yalnızca Steam oyuncularının dahil olduğunu belirtelim ancak diğer platformlarda da durumun çok farklı olduğunu düşünmüyoruz. Forbes makalesinde belirtildiği gibi, The Final Shape isimli yeni DLC paketinin ertelenme sebebi olarak da bu gösterildi. Yani, mevcut sezon uzatılacak ve hali hazırda memnun olmayan oyuncuları oyundan daha da uzaklaştıracak.

Final Shape şu anda resmi olarak Şubat 2024’te yayınlanacak şekilde ayarlandı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.