Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Riot Games’ten İki Faktörlü Kimlik Doğrulamayı Açanlara Ödül

Geçtiğimiz günlerde kimlik doğrulama zorunluluğu getiren Riot Games, bunu gerçekleştiren oyunculara ödüller verecek. LOL ve Valorant oyuncuları, bu ödülleri alabilecek.

İki faktörlü kimlik doğrulamayı teşvik etmek amacıyla Riot Games, oyunculara ödüller verecek. Güvenlik önlemini etkinleştiren oyuncular, geliştiricinin en popüler oyunlarından birkaçında ücretsiz hediyeler alacak. Riot Games bu yılın başında, resmi giriş portalında iki faktörlü kimlik doğrulamayı başlattı. Riot Games‘in Pazarlama İletişimi ekibinden Liz La Londe, kullanıcı hesaplarını korumak ve riskleri en aza indirmek amacıyla gerçekleştirilen bu aşamayı detaylandırdı.

İki faktörlü kimlik doğrulama, oyuncuların tanıdık olmayan bir cihazdan oturum açarken bir kod girmesini gerektiriyor. Şirket, iki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştirme seçeneği sunarak oyunculara güven sağlamayı hedefliyor. Ödül verilecek oyunlar arasında League of Legends, Teamfight Tactics, Legends of Runeterra ve Valorant yer alıyor.

Riot Games’in Verdiği Ödüller:

Riot Games
  • League of Legends: Taliyah ‘Very Cool’ ifadesi
  • Teamfight Tactics: Little Legend Egg
  • Legends of Runeterra: Rare Prismatic Chest
  • VALORANT: “Keep it Safer” Silah Arkadaşı

Oyuncular geliştiricinin resmi portalı üzerinden giriş yapmaya çalıştığında, oyuncunun e-postasına altı haneli bir kod gönderilecek. Her 30 günde bir kimlik doğrulama gerektirecek şekilde bir onay kutusu da seçilebilir. Kısa bir süre önce Epic Games, güvenlik önlemini etkinleştiren Fortnite oyuncularını ücretsiz bir ifadeyle ödüllendirdi.

İki faktörlü kimlik doğrulamayı etkinleştiren League of Legends oyuncuları, satın almalarının korunduğundan emin olabilirler. Geliştiricinin web sitesinde doğrulama adımlarını detaylıca inceleyebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.