Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ready or Not Steam’e Geri Döndü

16 Haziran'da Steam mağazasında satışı durdurulan FPS oyunu Ready or Not, Birleşik Krallık'ta var olan bir gece kulübüne benzer bir içerik eklemesi sebebiyle fikri mülkiyet ihlaline sebep oldu.. Ancak geliştiriciler, oyunun kısa süre içinde tekrar mağazaya ekleneceğini açıkladı.

Geçen yılın sonunda erken erişimle piyasaya sürülen taktiksel FPS oyunu Ready or Not, geçen hafta satıştan çekilmişti. Oyunun Steam tarafından kasıtlı olarak platformdan kaldırılıp kaldırılmadığı veya bunun Valve’den kaynaklanan bir hata olup olmadığı net değildi ancak kaldırma işlemi, oyunun Supporter sürümünün Prysm adlı bir gece kulübünde yeni bir harita seti içerecek şekilde güncellenmesinden birkaç gün sonra geldi.

Oyunun geliştiricileri satıştan kaldırılan oyunun, Steam’e geri döndüğünü açıkladı. Void Interactive yaptığı açıklamada, kesinti süresi için ticari marka ihlalini sebep gösterdi ve oyunculardan rahatsız oldukları için özür diledi. Stüdyonun, oyunun neden kaldırıldığını tam olarak açıklaması iki gün sürdü. 16 Haziran’da gizemli bir şekilde çekildikten sonra, Void Interactive nihayet dün Ready or Not‘un yayından kaldırılmasıyla ilgili söylentileri ele almak istediğini söyleyen bir bildiri yayınladı.

Ready or Not, Prysm Gece Kulübünden Dolayı Kaldırıldı

Ready or Not

Ekip, “Steam aracılığıyla, en son Steam güncellememizin bir parçası olarak paylaşılan son Gece Kulübü haritamızda önerilen bir ticari marka ihlaliyle ilgili olarak bir yayından kaldırma talebi gönderildi. Fikri mülkiyet sorunlarını çok ciddiye alıyoruz ve bu yüzden oyunu sosyal medyadan veya diğer yayınlardan kaldırmaya karar verdik.” dedi.

Oyunun değişiklikleri tamamlandığında Steam mağazasına geri döneceğini belirten ekip, güncelleme videosunu YouTube kanalına ve Steam mağazası sayfasına geri yükleyeceklerini belirtti. Void, ticari marka sorununun tam olarak neyle ilgili olduğunu açıklamadı. Ancak bazı oyuncular tahmin edildiği üzere, oyunda Prysm olarak adlandırılan kurgusal gece kulübünün aynı adı taşıyan Birleşik Krallık gece kulübü zincirine çok benzer olduğunu belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.