Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Eleştirilere Rağmen Ready or Not’ta Okul Bölümü Bulunacak

Tartışmalara rağmen Ready or Not'un geliştirici ekibi, oyuncuların bir okul baskınını durdurmak zorunda kalacakları bir seviye ekleme planlarından vazgeçmeyecek.

Taktiksel nişancı Ready or Not, Steam‘deki en başarılı aralık lansmanlarından biri oldu. Oyun, Erken Erişim’de harika bir başlangıç yaptı ve SWAT serisinin değerli bir devamı olarak kabul edildi ancak oyun etrafında büyük bir tartışma çıktı. Hepsi, oyunun hikayesinde yer alacak bir okul baskını sırasında gerçekleşecek olan planlanmış bir oyun seviyesi nedeniyle.

Bu tür okul baskını konuları ABD’de çok hassas, bu nedenle planların böyle bir tepkiye neden olması özel bir sürpriz değil. Oyunun duyurusu sırasında okul seviyesinden zaten bahsedilmişti ancak o zaman çok az kişi buna dikkat etmişti ancak şimdi Ready or Not’un Erken Erişim’deki başarısı, oyunun birçok kişi tarafından görünmesini sağladı. Reddit‘te oyunculardan biri bu görevin hala planlarda olup olmadığını sordu. Geliştiriciler (şimdi silinen bir gönderide) evet cevabını verdi ve kıyamet koptu.

Ready or Not’ın Ekibi Geri Adım Atmadı

Ready or Not

Bu cevabın verilmesinden birkaç gün sonra Team 17’nin artık oyunun yayıncısı olmayacağı açıklandı. Kotaku, iş birliğini bozma sebebinin tartışmalı seviye olduğu öne sürülen bir makale yayınladı ancak bu bir yorumdu ve Void Interactive, iki şirketin ayrılma nedenlerinin farklı olduğunu doğruladı.

Tartışmaya yanıt olarak geliştirici ekip, eleştirel seslere saygı duyduklarını ancak nihayetinde onlar için önceliğin sanatsal vizyonlarına sadık kalmak olduğunu duyurdukları bir bildiri yayınladı. Ready or Not, zor konuları ele alan gerçekçi bir oyun. Okul baskınları, Amerikan gerçekliğinin üzücü bir parçası ve geliştiriciler bu trajedilerin ciddiyetini oyunda aktarmayı amaçladıklarını söyledi.

Tartışma kesinlikle oyunun popülaritesine zarar vermedi. Dört gün önce Ready of Not Steam’de 14.900 oyuncuyla yeni bir aktivite rekoru kırdı. Dün, günün en sıcak anında, 14.620 kişi aynı anda bu oyunu oynadı, bu yüzden oyunun rekorunun bu hafta sonu kırılması için hala fırsatı var.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.