Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Ready Or Not Steam’den Kaldırıldı!

Gece kulübü katliamı bölümünü oyuna eklendikten sonra Ready Or Not aniden Steam'den kaldırıldı.

Ready Or Not Steam‘den kaldırılmadan günler önce geliştirici Void Interactive, Pulse gece kulübü saldırısının yıldönümünde bir gece kulübünde toplu bir silahlı saldırıyı gösteren bir seviyeyi oyuna dahil etmişti.

Oyunu Steam’de aradığınız zaman bulamıyorsunuz ve sayfaya Google üzerinden girmeye çalıştığınızda ise Steam ana sayfaya gönderiliyorsunuz. Bu yasaklanmanın sebebi büyük ihtimalle oyunun Prysm isimli bölümü yüzünden yaşandı.

Ready Or Not Prysm Bölümü Tepki Çekti

Ready Or Not

İngiltere’de ise Ready Or Not tarafından yayınlanan haber makalelerine erişmeye çalışırsanız “Talebiniz işlenirken bir hatayla karşılaşıldı: Bu öğe şu anda bölgenizde kullanılamıyor” mesajı ile karşılaşıyorsunuz. Dün gece Void Interactive, “Oyunun, Steam mağaza sayfasından geçici olarak kaldırıldığını” ve “Steam ile anlaşmaya çalıştıklarını ve yeni bir güncelleme yayınlayacaklarını” açıkladı.

Ready Or Not‘un Steam tarafından kasıtlı olarak platformdan kaldırılıp kaldırılmadığı veya bunun Valve’den kaynaklanan bir hata olup olmadığı net değil ancak kaldırma işlemi, oyunun Supporter sürümünün Prysm adlı bir gece kulübünde yeni bir harita seti içerecek şekilde güncellenmesinden birkaç gün sonra geldi. Büyük ihtimalle oyunun Steam’den yasaklanması bu güncelleme ile ilgili.

Prysm, bir gece kulübüne yapılan terör saldırısının ardından gerçekleşiyordu ve haritanın üzerine saçılmış ceset yığınlarıyla toplu bir çekim sahnesini tasvir ediyordu. Seviye, 2015 Bataclan’ın Paris’teki saldırısına ve 2016’da Pulse gece kulübündeki saldırıya benziyordu. Harita, Pulse gece kulübü saldırısının yıldönümü olan 12 Haziran’da eklendi. Bu yüzden de fazlasıyla tepki çekti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.