PUBG NEW STATE

Takip Et
8.1

Kullanıcı

PUBG: NEW STATE İnceleme

Battle royale türünün yeni fenomenlerinden olmaya aday PUBG NEW STATE'in incelemesi ile karşınızdayız. Bu yazımızda, oyunun artılarını ve eksilerini, öne çıkan özellikleri ve klasik battle royale deneyiminden ayrılan yanlarını masaya yatırıyoruz.

Oyun dünyasını etkisi altına alan battle royale türünün en önemli temsilcilerinden biri olan PUBG veya tam ismi ile PlayerUnknown’s Battlegrounds, zamanla kendi ekosistemini yarattı. İlk olarak 2017 yılında PC için çıkış yapan oyun, kısa bir süre sonra mobil cihazlara yelken açtı. Şimdi ise bu deneyimi bir adım öteye taşıyan PUBG NEW STATE ile karşımıza çıktı.

PUBG NEW STATE, özellikle bu tür oyunları telefonlarında oynamayı sevenler için güzel ve yeni bir deneyim vadediyor. PUBG Mobile‘ı temel alan ve oyunculara deneyimlemeleri için bazı yeni alanlar ve silahlar sunan oyun, zaman olarak 2051 yılında geçiyor. Peki, Android ve iOS‘te ücretsiz olan NEW STATE, hangi yenilikleri barındırıyor? Daha da önemlisi, muadillerinden farkı ne?

PUBG NEW STATE: Yeni Ama Tanıdık Bir Battle Royale

PUBG New State Açılış Haftası

İster PUBG, isterse Fortnite veya Apex Legends oynayın, battle royale oyunları çoğunlukla aynı mantığa sahiptir. 100-150 civarında oyuncu genellikle bir tür adaya bırakılır ve hayatta kalan son kişi olmaya çalışır. PUBG NEW STATE‘teki durum da bundan farklı değil. Fakat orijinal PUBG’ye göre değişen en önemli şey, oyunun 2051’de geçen Troi adlı bir haritaya sahip olması.

Yeni ismine ve fütürist ortamına rağmen, Troi diğer battle royale haritalarına çok benziyor. Çeşitli boş binalar, ormanlık alanlar ve keşfedilecek daha birçok şey var. Oyunda Volta ve Vulture adlı iki yeni araç da bulunuyor. Volta yepyeni bir araba, Vulture ise PUBG’nin PC versiyonlarındaki motosikletlere benzer şekilde çalışan iki tekerlekli bir araç. Ancak haritaya belki de en büyük katkı tramvay sistemi olsa gerek.

Oyundaki En Önemli Özelliklerden Biri Tramvay Sistemi

pubg new state indir

PUBG NEW STATE’te bulunan tramvaylar, ‘hareketli güvenli alanlar’ olarak çalışır ve oyuncuların binmesine ve zarar görme tehdidi olmadan haritada özgürce seyahat etmelerini sağlar. Tramvaylar kurşun geçirmezdir ve sizi istediğiniz bölgelere çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde götürür. Ayrıca bu esnada kendinizi iyileştirebilir veya biraz olsun soluklanabilirsiniz, ki bu da tramvayları saklanmak için harika bir yer haline getirir.

PUBG NEW STATE, silah seçenekleri açısından da bazı yenilikler sunuyor. Atış hızı, cephane ve stil yönünden çoğunlukla aynı olsalar da, orijinal PUBG’den farklı silahlarla oynamak gerçekten eğlenceli. Mekan tasarımları, araç modellemeleri, patlama grafikleri, animasyonlar ve silah sesleri gibi detaylar da bir hayli etkileyici. Ayrıca arayüz ve hassasiyet de son derece güzel. Test sırasında ses ve görsel bug’a hiç rastlamadım. Benzer şekilde duvar veya zemin kaplamalarına yaklaştığınızda da herhangi bir bozulma olmuyor.

Oyunda İstediğiniz Bir Noktaya Drone Desteği Çağırabiliyorsunuz

pubg new state drone

Ek olarak oyundaki seslere de ayrı bir parantez açmamızda yarar var. Sulak bir yere girdiğinizde suyun derinliğine göre veya bastığınız zeminin özelliğine göre ses efektleri değişkenlik gösteriyor. Bu da, PUBG NEW STATE’teki hoş detaylardan bir tanesi. Oyunda yararlanabileceğiniz pek çok özelleştirme kiti mevcut. Bunlar sayesinde silahınızın özelliklerini artırabiliyorsunuz.

PUBG NEW STATE’in eksi bir özelliği ise yalnızca dokunmatik ekran ile oynanabiliyor oluşu. Bu tarz oyunlar en iyi denetleyiciler veya PC’de olanlar için fare ve klavye ile oynanır. Oynanabilirliği yalnızca bir dokunmatik ekranla sınırlamak, sadece oyunun eğlencesinin bir kısmını engellemekle kalmaz, aynı zamanda genel olarak çok sayıda insanı oyun oynamaktan uzaklaştırabilir.

pubg new state acilis haftasinda 2 6 milyon dolar kazandi 3

Yukarıda da belirttiğim gibi, kontrolör desteğinin PUBG NEW STATE’te olmaması büyük bir eksi. Krafton, bunun tüm oyuncular arasında eşit rekabeti sağlamak için tercih edildiğini söylese de, yine de pek çok kişi bundan memnun olmayacaktır. Buna rağmen, Troi haritasını keşfetmek ve drone başta olmak üzere yeni ekipmanları kullanmak gerçekten eğlenceli. Bu arada harita giriş yapmadan önce PUBG NEW STATE için hazırladığımız hassasiyet ayarlarına bakmak isteyebilirsiniz. Ayrıca en iyi silahlar listemiz de ilginizi çekebilir.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol