Fortnite ve PUBG Benzeri En İyi Battle Royale Android Oyunları

Battle Royale türünün en önemli iki örneği olan Fortnite ve PUBG, dünya genelinde milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapıyor, ancak bu iki oyun dışında size Android’de Battle Royale deneyimi yaşatacak başka yapımlar da var. Hadi gelin bu oyunlar nelermiş hep birlikte bakalım.

Bugünlerde çoğu insanın hem bilgisayar ve konsolunda hem de mobil cihazlarında en az bir tane Battle Royale oyunu görmek mümkün. Bu yapımlar genelde PUBG ve Fortnite oluyor. Tabii, son dönemde müthiş bir ilgi gören Call of Duty Warzone’u da unutmamak lazım.

Eğer, PUBG ve Fortnite benzeri farklı oyunlar denemek istiyorsanız, doğru adrese geldiniz. İşte karşınızda Android’deki en iyi ücretsiz Battle Royale oyunları.

Battlelands Royale

Battlelands Royale ücretsiz battle royale oyunları

32 oyuncu ve 3-5 dakikalık savaşlarla, kesintisiz bir hayatta kalma macerası sunan Battlelands Royale, bildiğimiz Battle Royale türüne ilginç bir yorum getiriyor. Üç arkadaşınızla birleşip takım halinde mücadele edebiliyorsunuz.

Karakterlerinizi yükseltmek için kartları toplamanız ve meydan kavgası silahları için ek özelleştirme slotlarının kilidini açmanız gerekiyor. Ayrıca savaş etkinlikleri, özel Battle Pass içeriği, mega ödüller ve daralan oyun alanı gibi özellikler de var. Oyunda zaman zaman bazı gecikme sorunları yaşansa da, son derece keyifli bir deneyim verdiğini söyleyebilirim.

Call of Duty: Mobile

Call of Duty: Mobile

Piyasaya çıkalı henüz iki sene olmasına rağmen tüm zamanların en büyük mobil oyunlarından biri olmayı başaran Call of Duty Mobile, 100 oyunculu bir Battle Royale modu da dahil olmak üzere bazı çeşitli PvP modlarına sahip.

Ek olarak, oyunda kilidini açıp oynayabileceğiniz bir sürü silah, özelleştirme ve diğer karakterler var. Android’deki en iyi ücretsiz Battle Royale oyunları arasında yer alan Call of Duty Mobile, özellikle hayata kalma türünü sevenlerin telefonunda bulunması gereken bir oyun.

Creative Destruction

Creative Destruction

Creative Destruction, Fortnite’a son derece benzer bir oyun. Aslında klonu desek daha doğru olur. Oyun, değişen mekanlara ve 100 kişilik maçlara sahip büyük bir harita içeriyor. Bir şeyler üretebilir ve yok edebilirsiniz. Ek olarak, üçüncü veya birinci şahıs perspektiflerinde oynayabilirsiniz. Creative Destruction, bazı orta seviye ve düşük kaliteli telefonlarda gerçekten çok kötü çalışıyor. Bu nedenle oyunu iyi bir Android telefon ile deneyimlemeniz daha iyi olur.

Garena Free Fire

Garena Free Fire android battle royale

Garena Free Fire, en popüler Battle Royale oyunları arasında. Dünya genelinde 100 milyon indirilme sayısına rağmen Fortnite veya PUBG kadar konuşulmaması gerçekten garip.

50 oyuncu desteğine sahip olan Garena Free Fire, 10 dakikalık savaşlar içeriyor. Akranlarının çoğu gibi nişancı mekaniğini kullanıyor. Ayrıca sesli sohbet ile dört kişilik kadrolar oluşturabilirsiniz. Grafikler ve mekanikler son derece iyi. Ayrıca yükleme süresi de hızlı. Eğer Android’de ücretsiz bir Battle Royale oyunu arıyorsanız, Garena Free Fire’a kesinlikle bir şans vermelisiniz.

Dilerseniz Garena Free Fire’a yeni başlayanlar için önemli ipuçlarının yer aldığı içeriğimize buradan ulaşabilirsiniz.

Guns Royale

Guns Royale

Guns Royale, mekanik açısından oldukça standart bir Battle Royale oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, oyun birinci şahıs perspektifinden dörtte üçlük izometrik stil görünümüne doğru ilerliyor.

Bu size rakiplerinizi çevrenizde, hatta köşelerin arkasında bile görme yeteneği veriyor. Ek olarak, diğer bazı oyun özellikleriyle birlikte AR öğelerine sahip olan Guns Royale, gerçekten benzersiz bir deneyim veriyor.

Pixel’s Unknown Battle Ground

Pixel’s Unknown Battle Ground

Tam anlamıyla bir PUBG klonu olan Pixel’s Unknown Battle Ground, piksel piksel grafikleri ile dikkat çekse de, mekaniklerin ve kontrollerin çoğu diğer battle royale oyunlarıyla aynıdır.

Oyun içi sohbet, otomatik çekim, düşük özellikli telefonlar için daha düşük grafik ayarları gibi özellikler içeren Pixel’s Unknown Battle Ground, bazı sorunlarına rağmen Google Play’deki diğer PUBG klonlarının çoğundan daha iyi.

ZombsRoyale.io

ZombsRoyale.io battle royale android oyunları

ZombsRoyale.io, Battle Royale unsurlarına sahip bir arcade nişancı oyunu olarak öne çıkıyor. Bir grup oyuncunun olduğu bir dünyaya düşüyorsunuz. Tabii ki amaç ayakta kalan son kişi olmak. Oyun, basit 2D grafikler, basit kontroller ve basit mekanikler kullanıyor. Anlayacağınız öğrenmesi uzun sürmüyor. Ek olarak, takım oyun modları, tonlarca kozmetik malzeme, liderlik tabloları, haftalık etkinlikler ve daha fazlası var.

Android’deki en iyi ücretsiz Battle Royale oyunları listemizi nasıl buldunuz? Aralarında ilginizi çeken bir oyun var mı? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bekliyoruz!

blank
1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol