Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG Dolandırıcılıkla Baş Etmeye Çalışıyor

Sevilen Battle Royale oyunu PUBG, dolandırıcılara gün yüzü göstermiyor. Çeşitli yollarla G-Coin dolandırıcılığı yapan tüm hesaplar yakın zamanda kısıtlanacak.

PUBG geçen yıl ocak ayında oynaması ücretsiz hale geldi ve günde 80.000’den fazla kullanıcı toplayarak geliştirici stüdyosuna yüzde 20’lik bir gelir artışı yaşattı. Bu yüzden her türlü dolandırıcılık saldırılarının hedefi haline geldi.

Bir Steam gönderisindeYakın zamanda, belirli PUBG BATTLEGROUNDS ögeleriyle ilgili olası Ters İbraz vakalarının sayısında keskin bir artış gözlemlediğimiz için, Steam ile kapsamlı bir araştırma yaptık ve oyun içi işlemlerin ters ibraz sahtekarlığı olduğunu keşfettik. Bu nedenle, bu sahte işlemlerle ilişkili hesaplara kalıcı yasaklamalar yapıldı. Bu tür suistimaller herkesin oyun deneyiminde olumsuzluklara neden olduğundan, Hizmet Koşullarımıza ve Davranış Kurallarımıza dayalı olarak belirli hesap ve hizmet kısıtlamaları yapılabilir.” dendi.

PUBG Bazı Hesapları Tamamen Yasaklayacak

PUBG

Ters ibraz sahtekarlığı, kullanıcıların bir ürün satın alması ve ardından geri ödeme için satıcıyla iletişim kurmak yerine bankalarıyla işleme itiraz etmesi anlamına gelir. Bu işe yaradığında, dolandırıcı malları alır ve ters ibraz süreciyle parası doğrudan banka tarafından iade edilir. Böylece bir grup kullanıcı, bu şekilde bir sürü G-Coin elde etti.

Ek olarak Krafton ”Herhangi bir şüpheli işlem yapmadığınız halde hesabınıza herhangi bir kısıtlama/yasaklama yapıldıysa, lütfen PUBG: BATTLEGROUNDS Desteğe bir mail gönderin.’‘ dedi PUBG ekibi, saldırının ölçeği veya yasaklanan hesapların sayısı hakkında ayrıntı vermedi ancak geliştiricinin böyle bir istismar hakkında açıklama yapması bile olayın oldukça ciddi olduğunu gösteriyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.