Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG Yayıncısı Krafton Yeni RPG Oyunu İçin Fragman Yayınladı

PUBG geliştiricisi Krafton, yeni RPG oyunu için fragman yayınladı. Oyun, Kore mitlerinden ilham aldı ve Unreal Engine 5 ile geliştirildi.

PUBG yayıncısı Krafton, Yeongdo Lee’nin romanı The Bird That Drinks Tears‘a dayanan RPG’si için ilk görsel konsept fragmanını yayınladı. The Witcher 3’e benzer destansı bir olgun fantezi olarak tanımlanan oyun, Unreal Engine 5 ile desteklenecek. Krafton‘ın yeni oyunu için Project Windless ismi belirlendi. Ancak yayınlanan yeni fragmanda bir isim yer almıyor.

Fragmanda konuşan bedensiz kafalar, ormanda savaşan hayaletler ve hepsinin merkezinde kır saçlı bir kahramanın yer aldığı bir dünyayı görüyoruz. Görüntüler ayrıca, bu çelişkili dünyanın ve benzersiz karakterlerin Unreal Engine 5 ile güçlendirilmiş görsellerini sunuyor. Klip, diğer projelerin yanı sıra Star Wars ve Marvel filmlerinde çalışmış olan tasarım yönetmeni Iain McCaig’in konsept sanatından ilham aldı.

Krafton Yeni Oyununda The Witcher 3’ten İlham Aldı

Krafton

Ekip, oyunun ortamları ve sakinleri için genel estetiği oluşturmak adına iki yıldan fazla zaman harcadı. Burada en ilgi çekici olan şey, romandaki tüm canlıların fragmanda gördüğümüz Nhaga da dahil olmak üzere Doğu Asya folklorundan ilham alması. Muhtemelen elfler, cüceler ve orklar gibi batıdan ilham alan herhangi bir fantezi yaratık oyunda yer almayacak. Buna rağmen Koreli ekip, Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski’nin aynı adlı romanlarına dayanan The Witcher 3‘ten ilham alıyor.

CDPR’de geliştirilmekte olan bir sonraki Witcher oyununa gelince, proje stüdyonun daha önce The Witcher 3 ve Cyberpunk 2077’de kullandığı REDengine yerine Unreal Engine 5’i kullanacak.

YouTube video

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.