Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PUBG Global Championship 2022 Duyuruldu

Dünyanın önde gelen espor etkinliklerinden PUBG Global Championship (PGC) 2022'nin tüm detayları açıklandı. Dünyanın dört bir yanından 32 takım, 2 milyon dolarlık ödül havuzundan pay almak için mücadele edecek.

Krafton, yılın en çok beklenen espor turnuvalarından PUBG Global Championship 2022 hakkındaki ayrıntıları açıkladı. Dünyanın en iyi 32 profesyonel PUBG Esports takımının kıyasıya mücadelesine sahne olması beklenen PGC 2022, 2 milyon dolar değerinde muazzam bir ödül havuzuna sahip olacak. Ekipler, bu devasa pastadan paylarını alabilmek için ter dökecek.

Amerika, Avrupa, Asya ve Asya Pasifik’ten katılan takımlar haftalık karşılaşmalarda mücadele edecekler. Turnuva, 1 – 20 Kasım tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Dubai Exhibition Centre’da seyircili olarak düzenlenecek ve PUBG BATTLEGROUNDS Twitch, YouTube ve Facebook kanalları üzerinden canlı yayınlanacak.

PGC 2022, Dubai’de Düzenlenecek

PGC 2022

PUBG Global Championship 2022’nin grup aşaması 1 – 6 Kasım tarihlerinde düzenlenecek. Ekipler, 16 takımdan (A ve B) oluşan iki gruba ayrılacak ve Kazanan ve Kaybeden gruplarını belirlemek için haftalık grup aşaması maçları düzenlenecek. Her grup arasında üç gün boyunca toplam 15 maç oynanacak. Her gruptan ilk sekiz takım bir Kazananlar Grubuna ve her gruptaki en alttaki sekiz takım bir Kaybedenler Grubuna yerleştirilecek.

Kazananlar Grubu iki gün ve 10 maç boyunca mücadele edecek ve 16 takımın ilk sekizi Büyük Final‘e doğrudan çıkış ile ödüllendirilecek. Kazananlar Grubunun en alttaki sekiz takımı, Büyük Final aşamasına erişmek için tekrar bir şans için Kaybedenler Grubu 2’ye yerleştirilecek. İlk Kaybedenler Grubu aşaması, A ve B Grubunun her birinin en alttaki sekiz takımdan oluşacak. Aşama iki gün boyunca 10 maçı kapsayacak ve ilk sekiz takım Kaybedenler Grubu 2’ye ilerleyecek, son yedi takım ise Büyük Hayatta Kalma aşamasına geçecek. Kaybedenler Grubu 1’in en alttaki takımı elenecek.

PUBG Global Championship 2022 Programı

PUBG Global Championship 2022

Son Kaybedenler Grubu, Kazananlar Grubundaki son sekiz takımdan ve Kaybedenler Grubu 1’deki ilk sekiz takımdan oluşacak ve benzer şekilde iki gün boyunca 10 maç boyunca takımlar mücadele edecekler. Büyük Final’de sadece ilk dört takıma yer verilecektir. Kalan 12 takım Büyük Hayatta Kalma aşamasına geçecek. Büyük Hayatta Kalma aşaması, katılan takımların PGC 2022 tacı için yarışacak son 16 Büyük Final ekiplerini oluşturmaları için son olacak.

Büyük Hayatta Kalma aşaması, Kaybedenler Grubu 2’den 12 takım ve Kaybedenler Grubu 1’den yedi takım olmak üzere 19 takımdan oluşur – Kaybedenler Grubu 1’den en alttaki üç takım bekleme sırasına yerleştirilir. Büyük Hayatta Kalma Aşaması, Büyük Finallere ilerlemek için yalnızca dört şans sunacaktır. Her maçta tavuk yemeğini kazanan takım yükselecektir ve kalan 15 takıma sıradaki bir sonraki takım katılacak.

Ödül Havuzu 2 Milyon Dolar Değerinde

PUBG Global Championship

Büyük Hayatta Kalma aşamasının tamamlanmasından sonra, 2022’deki en iyilerin en iyileri, sonunda bir takım PGC 2022 tahtını ele geçirene kadar birbirleriyle rekabet edecekler. Büyük Finaller, dört gün boyunca yirmi maçtan oluşacak. Sıralama listesinin başında hangi takım çıkarsa, PUBG Global Championship’in yeni şampiyonları taçlanacak.

Toplam PGC 2022 ödül havuzu, katılan takımlara etkinliğin son derecelerine göre dağıtılacak olan 2 milyon dolardan oluşuyor. Ayrıca turnuvanın MVP’si 10.000 ABD doları ekstra bir ödül alacak. Her zaman olduğu gibi PUBG Global Championship 2022 boyunca Pick’em Challenge düzenlenecek. Oyuncular, oyun içi espor sekmesini ziyaret ederek ücretsiz oylama kuponları kazanabilecek ve PGC 2022 eşyaları satın alabilecekler.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.