PS5 Renkleniyor! Sony, Console Covers Adını Verdiği Kapakları Tanıttı

Sony, PlayStation 5 için tasarladığı yeni konsol kapaklarını tanıttı. 'Console Covers' adı verilen yüzler, Ocak 2022'den itibaren piyasaya sürülecek.

Sony’nin satış rekorları kıran yeni nesil oyu konsolu PlayStation 5, tek renk seçeneğinden kurtuluyor. Japon devi, PS5 için tasarladığı renkli konsol yüzlerini resmen tanıttı. ‘Console Covers’ adı verilen kapaklar, Ocak 2022‘de piyasaya sürülecek ve beş farklı renk ile gelecek.

Sony, Nova Pink, Starlight Blue ve Galactic Purple olmak üzere DualSense kontrolörleri için üç yeni renk seçeneği sunacak. Yeni denetleyiciler, gelecek yılın ocak ayından itibaren küresel pazarlarda satışa çıkacak. Bu kontrolörleri daha sonra PS5 kapaklarının resmi sürümü izleyecek. Midnight Black ve Cosmic Red rengindeki ön yüzler de Ocak 2022’de piyasaya sürülecek.

Console Covers Adındaki PS5 Kapakları Ocak 2022’de Satışta

ps5 kapak

Hem DualSense hem de renkli PS5 kapakları, birçok perakendecide bulunabilecek olsa da, ABD, İngiltere ve Almanya’daki PlayStation Direct çevrimiçi mağazasında daha erken bir tarihte satışa çıkacak. Sony, geçen ay PlayStation 5 için kapak yapılmasına izin veren bir patent almıştı. Bu da şirketin, konsol sahiplerine özelleştirme seçenekleri sunmayı planladığını gösteriyor.

Sony’nin piyasaya süreceği resmi konsol kapakları, PS5 özelleştirmesi sunan şirketleri etkileyecektir. Konsol sahipleri için siyah PS5 ön yüzleri yapan Kanalı Dbrand’ın ‘Darkplates’ adındaki 50 dolarlık kapağı, geçtiğimiz mayıs ayında satışa çıkmış ve birkaç saat içinde tükenmişti.

Şirket, geçen ay yaptığı açıklamada, Sony Interactive Entertainment’ın dava açma tehdidi sonrasında ürünü bir daha üretmeyeceklerini belirtmişti. Fakat Kanadalı firma, bu açıklamadan sadece birkaç gün sonra Darkplates 2.0 adında yeni bir PS5 kapağı tanıtmıştı.

Avatar of Berk Baylançiçek
Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Daha önce Tamindir, Webtekno ve SDN gibi sitelerde içerik editörlüğü yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol