Sony PlayStation 5’in Patentini Aldı!

Sony, bir dizi başka şirket konsollarının aynısını yaptıkları için yasal işlem başlatmakla tehdit ettikten sonra nihayet PlayStation 5'in ön kapaklarının patentini aldı.

PlayStation 5’in çıkmasıyla beraber sahteleri de yanısıra piyasaya sürüldü ve Sony bu konu hakkında çok şikayetçiydi. Artık kimse aynı tasarımdan yararlanıp başka bir sahte cihaz çıkaramayacak çünkü patentlerini aldı.

Yayıncı tarafından dosyalanan bir patent, patentin resmi olarak 16 Kasım’da tanındığını belirten ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi web sitesinde bulunmakta.

Sony Korsanlar İçin PlayStation 5’in Patentini Aldı!

Şirket, patent başvurusunun nedenleri hakkında resmi bir açıklama yapmadığı için IGN şirket ile iletişime geçti. Şirketin bunu kendi versiyonların ön kapaklarını üretmek, lisans vermek amacıyla yapıp yapmadığı henüz belli değil. Üçüncü taraf üreticilerin de aynısını yapmaları veya yayıncının izni olmadan kendi ön kapaklarını oluşturmaya çalışan şirketlerle gelecekteki yasal karşılaşmalardan kaçınmaları gerekmekte.

Sony

PlayStation 5’in piyasaya sürülmesinden bu yana en az iki farklı durumda Şirket, diğer şirketleri tüketicilere resmi olmayan ön kapakları satma planları konusunda yasal işlem başlatmakla tehdit etti. Geçen yıl, Customize My Plates şirketi, Sony’den gelen yasal baskının ardından özel olarak hazır PS5 ön kapaklarının tüm ön satışlarını iptal ettiğini duyurdu.

IGN’ye yaptığı açıklamada şirket, kararının Sony’nin hukuk ekibiyle yaptığı görüşmelerin ardından geldiğini ve konsolun çıkarılabilir kapakların üzerindeki ticari markaların, şirketin yasal ihlal riski olmadan gezinmesi için çok karmaşık bir sorun olduğunun ortaya çıktığını açıkladı.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol