Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation, NFT ve Blockchain Dünyasına Giriyor Olabilir

Sony, açıkladığı bir patentte NFT ve blockchain teknolojisine olumlu baktığını belirtti. Yakın gelecekte bu teknolojileri PlayStation'da görebiliriz.

Sony tarafından sunulan bir patentte, PlayStation‘ın kendi platformunda NFT’leri ve blockchain teknolojisini uygulayacağı belirtiliyor. Patent, benzersiz NFT’nin geçmişini, kim tarafından yapıldığını ve geçmişte kimin olduğunu gösteren blockchain teknolojisi ile izlenecek bir sistemi anlatıyor. Sony, söz konusu dijital varlıklar hakkında ”Bireyler genellikle saygın ünlüler veya etkinliklerle ilgili benzersiz ögelere sahip olmayı veya bunları kullanmayı anlamlı buluyor.” dedi.

Patent, hayranların önemli espor oyuncularının yarattığı oyun içi nesneleri toplamak isteyebileceklerini belirtiyor. Ayrıca oyunlar arasında ve hatta platformlar arasında NFT aktarımının da yapılabileceği yazıyor. Patentin devamında “Burada açıklanan teknoloji, video oyunlarıyla ilişkili NFT’lerin ve bunları oluşturup yöneten sistemlerin işlevselliğini genişletecek.” cümlesi yer alıyor.

PlayStation Stars Blockchain İçermeyecek

PlayStation

Sony‘nin oyun bölümü şimdiye kadar oyunlardaki NFT’ler hakkında herhangi bir açıklama yapmamıştı. Hatta bu yılın başlarında dijital sadakat programı PlayStation Stars duyurulduğunda bir şirket sözcüsü, programın herhangi bir blockchain teknolojisini kullanmadığını ve kesinlikle kullanmayacağını açıkladı.

SIE patent hakkında kamuya herhangi bir açıklama yapmamış olsa da şirketin bazı birimleri, Spider-Man: No Way Home ön bilet satın alan hayranlar için Spider-Man NFT’leri sunan bir kampanya yaratmaya başladı bile. Demek ki endüstride hiçbir şey hakkında kesin konuşmamak gerekiyormuş. Bu yeni teknoloji ne kadar tepki görse de, şirketler yavaş yavaş bu yeniliğe kucak açmaya başlıyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.