Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

PlayStation Plus’ın Acı Kaybı

PlayStation Plus, 2022 yılında 2 milyon abone kaybetti. Sony'nin yeni getirdiği katmanlı abonelik sistemi, kullanıcılar tarafından olumlu karşılanmadı.

Sony, açıkladığı son finansal sonuçlarda PlayStation Plus’ın 2022 Temmuz ve Eylül ayları arasında yaklaşık 2 milyon abone kaybettiğini bildirdi. Veriler açıklanmadan önce hizmete abone olan kişi sayısı 47.3 milyondu ancak şirketin platforma ek özellikler getirmesinin ardından toplam kullanıcı sayısı 45.4 milyona düştü.

Aboneliğe gelen yeniliklerin oldukça olumlu olduğunu düşünürsek, kullanıcıların hesaplarını iptal etmesi oldukça şaşırtıcı geldi. Çünkü PlayStation Plus’a eklenen yeni katmanlar, ekstra geniş bir PlayStation 4 ve PlayStation 5 oyunları kataloğuna erişim sağlıyordu. Fakat şirket, yalnızca kötü haberler vermedi. PlayStation Plus kullanıcı sayısının azalmasına ve aylık kullanıcı sayısının 103 milyondan 102 milyona düşmesine rağmen gelirini artırmayı başardı.

PlayStation Plus, Xbox Game Pass’e Göre Daha Az Seviliyor

PlayStation Plus

Sony baş finans sorumlusu Hiroki Totoki, yenilenen hizmet için büyük bir ivme yakalayamadıklarını belirtti. Gelecekte daha iyi promosyonlar geleceğinin de garantisi verildi. Ayrıca şirket, tüm yıl için hedeflediği 18 milyon konsoldan yalnızca 5.7 milyonunu satmayı başardı. Fakat şirket olumsuzluğa kapılmadı. Call of Duty: Modern Warfare 2’nin yakın zamanda piyasaya sürülmesi ve God of War Ragnarok’un çıkışının yaklaşması, şirket için bir umut kaynağı.

Yenilenen hizmet, parça parça abonelik katmanları nedeniyle birçok eleştiri aldı. Genellikle Microsoft’un Game Pass aboneliği ile karşılaştırılan hizmet, kullanıcılara göre hala başarısız. Game Pass abonelikleri bu yıl 25 milyona ulaşmasına rağmen, kullanıcılar Microsoft’u daha başarılı buluyor. Bakalım iki yeni büyük oyundan sonra Sony ne alemde olacak?

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.