Nihayet: Discord’a Resmi YouTube Entegrasyonu Geliyor!

Kısa süre önce Groovy ve Rythm gibi iki popüler müzik botunu kaldıran Discord, yerleşik olarak YouTube entegrasyonunu test etmeye başladı.

Oyun dünyanın en popüler iletişim platformlarından Discord, nihayet beklenen adımı attı. The Verge’ün haberine göre şirket, resmi YouTube entegrasyonunu test etmeye başladı. Watch Together (Birlikte İzle) adındaki yeni Discord özelliği, şimdilik az sayıda sunucuda mevcut. Daha önce YouTube videolarını izlemek için çeşitli Discord botlarını tercih eden kullanıcılar, artık yerleşik olarak YouTube desteğine sahip olacak.

Discord YouTube entegrasyonu, neredeyse bir yıldır test ediliyordu, ancak bir aydan kısa bir sürede Groovy ve Rythm gibi milyonlarca sunucuda kurulu olan iki Discord müzik botunun kaldırılması, platformun süreci hızlandırmasını sağladı. Discord kullanıcıları, yerleşik YouTube özelliği sayesinde oynatma listeleri oluşturabilecek. Ayrıca diğer sunucudaki diğer kişilerin videoları oynatmasına izin verme seçeneğine de sahip olacak.

Discord YouTube Entegrasyonu ile Müzik Botlarına Gerek Kalmayacak

discord youtube entegrasyonu

Discord YouTube entegrasyonunun yalnızca sınırlı sayıda sunucuda mevcut olduğu bildiriliyor, ancak haberde testin önümüzdeki birkaç hafta içinde genişletilmesinin beklendiği ve Discord’un ekim ayının sonuna kadar herkese açmayı umduğunu söylüyor. Bununla birlikte şirketten konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmiş değil.

Bir Discord sözcüsü PC Gamer‘a gönderdiği e-postada, “İnovasyon üzerine kurulmuş bir şirket olarak, her zaman kullanıcılarımızın keyif alacağına inandığımız şeyleri deniyor ve inşa ediyoruz. Şu anda paylaşacak başka bir şeyimiz yok, ama bizi takip etmeye devam edin” ifadeleri yer aldı.

Discord YouTube entegrasyonu hakkında yeni gelişmeler öğrendiğimiz takdirde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sizin tercih ettiğiniz Discord müzik botu hangisiydi? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bekliyoruz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol