Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Groovy Alternatifi En İyi 4 Discord Müzik Botu – Ücretsiz ve Kaliteli

Discord'un en çok tercih edilen müzik botu Groovy, bugün itibarıyla platformdan kaldırılıyor. Bu yazımızda, Groovy yerine kullanabileceğiniz en iyi Discord müzik botlarını sizler için listeledik.

En İyi Discord Müzik Botu Hangisi? – Oyuncular için en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan Discord, son yıllarda oyun dışı konular için de sıkça kullanılıyor. Oldukça geniş bir bot kitaplığına sahip olan platform, bu sayede kullanıcılara çeşitli özellikler sunuyor.

Daha önce bildirdiğimiz gibi en popüler Discord müzik botları arasında yer alan Groovy, ne yazık ki 30 Ağustos yani bugün itibarıyla platform kaldırıldı. Şimdiye kadar 16 milyondan fazla sunucuya kurulan Groovy, Discord kullanıcılarının YouTube’daki müzikleri reklamlara takılmadan sunucuda çalmasına ve paylaşmasına izin veriyordu.

Popüler Discord Müzik Botu Groovy, 30 Ağustos İtibarıyla Kapatıldı

groovy discord bot

Son beş yılda oldukça popüler hale gelen Discord müzik botu, tahminlere göre 250 milyondan fazla kullanıcıya sahipti. Groovy bot, Spotify, Soundcloud gibi dijital müzik platformlarını da destekliyordu, ancak yaratıcısı Nik Ammerlaan’a göre Groovy’de çalınan parçaların yüzde 98’i YouTube’dan geliyordu.

YouTube’un hizmet şartlarını ihlal ettiği için Google tarafından dava edilen bot, bugün itibarıyla kullanıcılarına veda etti Peki, Groovy yerine tercih edebileceğiniz Discord müzik botları neler? Bu yazımızda sizlere, Discord sunucunuz için en iyi müzik botlarını göstereceğiz.

Groovy Alernatifi En İyi Discord Müzik Botları

Rythm

Discord müzik botu Rythm

Rythm, Groovy alternatifi en iyi Discord müzik botları arasında yer alıyor. Yaklaşık 36 farklı komutu destekleyen bot, ‘play’ komutuyla herhangi bir şarkıyı kolayca çalabiliyor. Ayrıca isterseniz, size YouTube’dan en iyi 10 arama sonucunu sağlayacak yerleşik bir arama komutuna bile sahip ve hangisini oynatmak istediğinizi manuel olarak seçebilirsiniz.

YouTube, SoundCloud, Twitch, Vimeo ve Mixer platformlarını kullanan Discord müzik botu Rythm, çalma listelerini ve şarkı sözlerini de destekliyor.

Rythm Özellikleri:

 • Kullanımı kolay
 • YouTube, SoundCloud, Twitch, Vimeo ve Mixer ile çalışır
 • 36 farklı kullanılabilir komut
 • Şarkı sözleri ve çalma listeleri için destek

Rythm’ı buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

FredBoat

ücretsiz discord müzik botu FredBoat

YouTube, SoundCloud, Bandcamp, Vimeo vb. gibi popüler hizmetlerle çalışan ücretsiz Discord müzik botu FredBoat, Premium sürümde Spotify çalma listeleri için dahi destek sunuyor.

Bot, yaklaşık 20 farklı komutu destekler. Böylece oynatmayı kolayca kontrol edebilirsiniz. FredBoat ile belirli bir şarkıyı arayabilir ve ardından ilk 5 sonuçtan birini seçebilir veya doğrudan URL’yi çalabilirsiniz.

Kullanımı son derece kolay olay FredBoat, aynı zamanda güvenli bir izin sistemine sahiptir. Bu sayede sunucunuzda erişimi kolayca kısıtlayabilirsiniz. Genel olarak, ücretsiz ve kaliteli bir Discord müzik botu olan FredBoat’u muhakkak denemelisiniz.

FredBoat Özellikleri:

 • YouTube, SoundCloud, Bandcamp, Twitch, Vimeo, Mixer ve Wastebin ile çalışır
 • Oynatma listelerini destekler
 • 20 farklı komut
 • Premium sürümde Spotify çalma listeleri için destek
 • Kullanımı kolay izin sistemi

FredBoat’u buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

Vexera

Vexera discord müzik botu

En iyi Discord müzik botları önerilerimize Vexera ile devam ediyor. Diğer botlardan farklı olarak, müziği doğrudan web panelinden veya kanal komutlarını kullanarak kontrol edebileceğiniz bot, toplamda 60’tan fazla komuta ve yaklaşık 16 müzik komutuna sahiptir.

Müzik çalmanın yanı sıra, moderasyon için de kullanılabilen Vexera, böylece sunucu üyelerini kolayca atabilmenizi veya sessize alabilmenizi sağlıyor. Ses kontrolü, Spotify desteği ve HTTP akışı gibi belirli gelişmiş özellikleri bulunan Discord müzik botu, ne yazık ki bu imkanları yalnızca Premium sürümünde sağlıyor.

Genel olarak işlevsel ve çok yönlü bir ücretsiz Discord müzik botu olan Vexera, çeşitli yan özellikleri ile Discord sunucunuz için son derece verimli olacaktır.

Vexera Özellikleri:

 • Web panelinden veya kanal komutlarından basit oynatma kontrolü
 • 60’tan fazla farklı komut
 • Premium sürümde ses kontrolü, Spotify ve HTTP akışı desteği

Vexera’yı buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

Octave

Octave en iyi discord müzik botu

Listemizdeki bir diğer ücretsiz Discord müzik botu olan Octave, YouTube, SoundCloud, Mixer, Bandcamp ve Spotify gibi hizmetlerle çalışır. Bot, parçaları, çalma listelerini, aramaları ve akışları tamamen destekler. Ayrıca mevcut 21 müzik komutuyla botun oynatmasını ve ses seviyesini kolayca kontrol edebilirsiniz.

Ek olarak belirli kullanıcılara yetki atamak veya belirli komutları yok saymak için ayarlayabilirsiniz. En iyi Discord müzik botları arasında bulunan Octave’ı denemdiyseniz muhakkak denemenizi öneririz.

Octave Özellikleri:

 • 21 kullanılabilir oynatma komutu
 • YouTube, SoundCloud, Mixer, Bandcamp ve Spotify desteği
 • Başka kullanıcılara yetki atama, komutları veya kişileri görmezden gelme
 • Çalma listesi, şarkı aramaları ve akış desteği

Octave’ı buradan sunucunuza ekleyebilirsiniz.

Discord Müzik Botu Nasıl Eklenir?

1- Eklemek istediğiniz botun sayfasını ziyaret edin.

2- Add to Discord butonuna tıklayın.

en iyi discord müzik botu

3- Bot için sunucu seçip, Devam tuşuna basın.

en iyi discord müzik botlari

Bu adımların ardından istediğiniz Discord müzik botu sunucunuza eklenecek ve kullanıma hazır olacaktır. Groovy alternatifi en iyi Discord müzik botları önerilerimize bu şekilde. Umarız listemiz size yardımcı olmuştur. Görüşlerinizi Twitter’dan veya aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.