Discord’un En Sevilen Müzik Botu Google Yüzünden Kaldırılıyor

Discord’un en popüler müzik botu Groovy, Google’ın sahibi olduğu YouTube’un şikayeti üzerine 30 Ağustos’ta kaldırılıyor.

Oyun dünyasının en popüler mesajlaşma platformu Discord, sevilen botlarından biri olan Groovy‘e veda ediyor. Çok sayıda insan tarafından kullanılan Discord müzik botu, YouTube videoları aracılığıyla bir sohbet odasına arka plan müzikleri ekleyebilmenizi sağlıyor. Bugüne kadar 16 milyondan fazla sunucuya kurulan Groovy, en popüler Discord botları arasında yer alıyor.

Peki, müzik botunun Discord’dan neden kaldırılıyor? Konuya ilişkin The Verge‘e açıklamalarda bulunan bir YouTube sözcüsü, Groovy’nin YouTube’u ticari amaçlarla kullanmak için hizmet şartlarını ihlal ettiğini söyledi. Esasen bu pek de sürpriz bir gelişme sayılmaz. Zira, arkadaşının botunu beğenmediği için Groovy’i yapmaya karar veren geliştirici Nik Ammerlaan, nihai sonunun elbet bir gün geleceğini tahmin ediyormuş.

Discord Müzik Botu Groovy, 30 Ağustos’ta Kaldırılıyor

Discord müzik botu Groovy

Ammerlaan, “Neden şimdi yapmaya karar verdiklerinden emin değilim. Dürüst olmak gerekirse muhtemelen bunu bilmiyorlardı. Bu sadece ne zaman olacağını merak ediyordum hepsi bu” ifadelerini kullandı. Ammerlaan, resmi Groovy sunucusunda yaptığı duyuruda şunları yazdı:

“Groovy’yi kullandığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. Bugünkü haline gelmesinde hepinizin payı vardı. Umarım hepiniz harika bir gün geçirirsiniz”

Discord, Dünyanın En Büyük Mesajlaşma Platformları Arasında Yer Alıyor

Groov botu discord

10 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olan Discord, dünyanın en büyük mesajlaşma platformları arasında yer alıyor. Oyun odaklı olmasına rağmen son dönemde farklı alanlarda da kullanılan uygulama, nisan ayında Microsoft’un 12 milyar dolarlık satın alma teklifini reddetmişti. Şirketin yakın zamanda halka arz yapabileceği söyleniyor.

Discord müzik botu Groovy, 30 Ağustos‘ta kaldırılacak.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol