New World

MMORPG
Takip Et
8.7

Kullanıcı

Oyuncuları Altına Boğan New World Avrupa Sunucusu Kapatıldı

Bir dizi oyuncuya yanlışlıkla 300.000 altın hediye eden Amazon Games, MMO oyunu New World'ün Orta Avrupa sunucusunu kapattı. Sorunları gideren stüdyo, sunucuyu tekrardan açtı.

Amazon Games’in MMO oyunu New World, çok ilginç olaya sahne oldu. Bugün yayınlanan bir New World yamasında, bir önceki güncellemeden bu yana oyun içi vergi kayıplarından etkilenen oyunculara telafi fonları sağlamak için Avrupa sunucuları için ayrı bir veritabanı değişikliği yapıldı. Fakat bu değişiklik, yanlışlıkla oyunculara amaçlanan miktarın çok üzerinde meblağlar verdi.

Kendilerini bir anda nakit içinde yüzerken bulan New World oyuncuları, ticaret merkezinden büyük miktarlarda ürün satın alarak havadan kaptıkları 300.000 altını elden çıkardı. Amazon Games, hatayı düzeltmenin yollarını ararken, geliştirici Lane bir forum gönderisinde, tek seçeneğin sunucuyu veritabanı değişikliğinin yayınlanmasından hemen öncesine döndürmek olduğunu söyledi.

New World Avrupa Sunucusu Bakım Çalışmasının Ardından Açıldı

new world avrupa sunucuları

Sunucular yedeklenirken söz konusu veritabanının güncellenmesi daha uzun sürdüğü için New World Avrupa sunucusunun devre dışı bırakılması gerekiyordu. Lane, “Bu çalışma üzerinde halihazırda ilerliyoruz, ancak gereken tam zamanı henüz bilmiyoruz. Tamamlandığında, tüm sözleşmeler geri yüklenecek ve ticaret merkezi yeniden açılacak. Bu, bir yama gerektirmeyecek, ancak kısa bir yeniden başlatma gerektirebilir” ifadelerini kullandı.

Amazon Games, sunucu kesinti süresinden hemen önce transfer yapan herkesin şu anda ekibin düzeltmeye çalıştığı bir “character_restore_failure” hatası alıyor olabileceğini söyledi. Öte yandan New World için yapılan son Steam incelemeleri, “Çoğunlukla Olumlu”dan “Karışık”a döndü.

Son 30 gün içerisindeki 29.049 kullanıcı incelemesinden yalnızca yüzde 59’u olumlu. Bu da her üç oyuncudan birinin MMO’daki son değişikliklerinden memnun olmadığını gösteriyor. New World’de nasıl sunucu değiştireceğinizi merak ediyorsanız buradaki içeriğimizi ziyaret edebilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol