New World

MMORPG
Takip Et
8.7

Kullanıcı

Steam’deki New World İncelemeleri Alarm Veriyor

Amazon Games'in MMO türü oyunu New World için yapılan son Steam incelemeleri, "Çoğunlukla Olumlu"dan "Karışık"a döndü. Oyuna dair görüş bildiren oyuncuların birçoğu, olumsuz değerlendirmelerde bulundu.

Uzun bir geliştirme sürecinin ardından 28 Eylül’de piyasaya sürülen Amazon Games imzalı MMO oyunu New World, heyecan verici bir lansmana imza atmış ve Steam’de 913 milyondan fazla eşzamanlı oyuncuya ulaşmıştı. Fakat oyunun zamanla aksayan yönleri ve hoşnutsuzluk yaratan bazı özellikleri, New World’e yönelik heyecanı azaltmışa benziyor.

Steam’deki inceleme derecelendirmesine göre son 30 gün içerisindeki 29.049 kullanıcı incelemesinden yalnızca yüzde 59’u olumlu. Bu da her üç oyuncudan birinin MMO’daki son değişikliklerinden memnun olmadığı anlamına geliyor. İnceleme sayfasına göz attığınızda, oyunun popülaritesinin neden azaldığına dair birçok neden görüyorsunuz, ancak çoğu oyuncu “grind” ekonomisindeki değişikliklerden memnun değil gibi görünüyor. Bazıları ise New World’deki hatalardan ve oyunun her güncellemede geriye gitmesinden dert yanıyor.

New World Steam’de Kötü Yorumlar Almaya Devam Ediyor

new world steam incelemeleri

Bunların yanı sıra oyunda binek araç veya hayvan olmamasını eleştiren oyuncuların sayısı da az değil. Koşmaktan bıktıklarını belirten oyuncular, ışınlanmanın ücretsiz olmasını istiyor. Örneğin oyunda 400 saati aşkın süre geçiren bir New World oyuncusunun incelemesinde şu ifadeler yer alıyor:

“Bugları vs düzeltip oyunu daha oynanabilir hale getirmek bir yana var olanı da her geçen gün bozuyorlar…İçeriği artırıp oyuncuların daha fazla vakit geçirmesini sağlamak yerine boss zorluklarını arttırıyorlar, crafting için gerekli xp leri arttırıyorlar, akıllarınca böyle yaparak oyunda daha fazla vakit öldürülmesini sağlamak istiyorlar…Ama olmuyor, tersine oyundan soğutuyor…Oyuna yeni başlamış ve daha end game ulaşmamış oyuncuları diğerlerinin müşterisi yaptılar…İlk çıktığı haliyle 1 sene ömür biçmiştim, şimdi 2022 ye ölü girer diyorum…RIP NW…”

new world steam puanları

Oynanışa etki eden hata sayısının giderek artmasından dolayı New World’e “Bug World” ismini takan kullanıcılar, gelecek güncellemeler de sorunların düzeltilmesini umuyor. Amazon Games’in MMO’su, bir ay önceki çıkışından bu yana bir milyonluk oyuncu tabanının yaklaşık yarısını kaybetti. SteamCharts’taki verilere göre oyun, eylül ayının sonunda piyasaya sürülmesinden beri haftada yaklaşık 135.000 oyuncu kaybetti. New World, 3 Ekim’de 913.027 eşzamanlı oyuncuya ulaşmıştı.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol