Netflix, Gelecek Yıl Platforma Oyunlar Eklemeyi Planlıyor!

Dünyanın en çok tercih edilen online dizi ve film izleme servislerinden Netflix, oyun sektörüne giriyor. Aktarılan bilgilere göre şirket, önümüzdeki yıl platforma oyunlar eklemeyi planlıyor.

Günümüzün en popüler dijital yayın platformları arasında yer alan Netflix, oyun sektörüne ilk adımını atmaya hazırlanıyor. Bloomberg‘in konuya yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre Amerikalı streaming servisi, önümüzdeki yıl platforma belirli sayıda oyun eklemeyi planlıyor.

Netflix oyun yelpazesinin hangi tür yapımları içereceği henüz belli değil, ancak şirket daha önce EA ve Facebook / Oculus’tan Mike Verdu’yu “oyun geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı” sıfatı ile bünyesine katmıştı. Bu da, Netflix’in yalnızca piyasadaki oyunları lisanslamak değil, aynı zamanda kendi orijinal oyunları yaratmak istediği anlamına geliyor.

Netflix Oyun Dönemi Resmen Başlıyor

Netflix oyun

Bildiğiniz gibi platform, kütüphanesinde yer verdiği üçüncü parti dizi ve filmler için milyonlarca dolar ödüyor. Fakat ‘Netflix orijinal’ etiketi taşıyan yapımların sayısı da bir hayli fazla. Şirket benzer bir yaklaşımı oyunlar için de benimseyebilir.

Bloomberg’in haberinde, Netflix’in gelecek yıl içinde abonelerine video oyunları sunmak istediği ve bunun için fazladan ücret almayı planlamadığı söyleniyor. 1999 yılında posta yoluyla DVD kiralayan bir şirketten, bugün Hollywood stüdyolarına kafa tutan dev bir prodüksiyon şirketine dönüşen Netflix, gözünü şimdi de oyun dünyasına dikmiş gibi görünüyor.

Netflix, Kendi Orijinal Oyunlarını Geliştirmeyi Planlıyor

Netflix üzerinden oyun

Netflix oyun, rekabetin giderek arttığı dijital yayın pazarında Amazon Prime ve Disney Plus gibi rakiplere karşı son derece etkili bir hamle olabilir. Microsoft’un Game Pass ile yakaladığı müthiş başarı, hiç şüphesiz Netflix’in iştahını kabartıyordur. Nitekim Xbox’ın gelecek yıllarda, insanların konsoldan bağımsız olarak ufak bir akıllı tv kutusu ile televizyonlarında oyunlar oynayabilmesini sağlamayı amaçlıyor.

2022 yılında abonelerle buluşacak gibi görünen Netflix oyun, sektörün bu yöndeki dönüşümüne ivme kazandırabilir. Dahası, Amazon Prime ve Disney Plus’tan da gelecekte benzer hamleler görebiliriz. Netflix cephesinden konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi, ancak yeni gelişmeler yaşandığı takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Netflix oyun hakkında ne düşünüyorsunuz? Platformun bu özelliği Netflix’i tercih etme sebebiniz olabilir mi? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünde bekliyoruz.

Dilerseniz Netflix’te yayınlanacak video oyun uyarlamalarına buradan ulaşabilirsiniz.

1993 yılında Ankara’da doğdu. Ege Üniversitesi Gazetecilik bölümünden 2017 yılında mezun oldu. Aynı yıl, Tamindir'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Burada geçirdiği 2 yılın ardından Webtekno’da 1 yıl yazarlık ve editörlük yaptı. Şimdi yoluna Turkmmo'da devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol