Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Netflix’teki En İyi 10 Anime Filmi

Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix'te izleyebileceğiniz onlarca güzel anime filmi olduğunu biliyor muydunuz? Siz değerli okuyucularımız için Netflix'teki en iyi 10 anime filmini sıraladık. Dilerseniz hız kesmeden listemize geçiş yapalım!

Kendinize yeni anime film önerileri arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Sayısız film, dizi, belgesel ve daha fazlasından oluşan bir içerik yelpazesine sahip olan Netflix, anime koleksiyonunu her geçen gün zenginleştiriyor. Platformda Jojo veya Demon Slayer gibi en iyi anime serilerinden bazılarının yanı sıra çok sayıda anime filmi de bulunuyor.

Kendi orijinal yapımlarına para harcarken elini korkak alıştırmayan Netflix, animeler için de benzer bir anlayışa sahip. Şu ana kadar geliştirdiği animelerle büyük bir beğeni toplayan streaming platformu, aynı zamanda bulunması zor en iyi anime filmlerini lisanslamayı da ihmal etmiyor. Sizler için, farklı konu ve temaya sahip Netflix’teki en iyi 10 anime filmini sıraladık. Hoşunuza gitmesi dileğiyle birlikte buyurun listemize!

Netflix’ten Anime Film Önerileri

10- A Whisker Away

netflix anime filmleri

Tuhaf bir kız, hoşlandığı çocuğun ilgisini çekmek için kediye dönüşür. Ama farkına bile varmadan insan ve hayvan arasındaki çizgi bulanıklaşmaya başlar. Junichi Sato ve Tomotaka Shibayama ikilisi tarafından yönetilen bu anime filmi, dokunaklı bir romantizm sunuyor. Gerçekçi hayvan animasyonları ve küçük kasaba yaşamının çarpıcı tasvirleriyle izleyiciyi yakalayan A Whisker Away, anime önerileri arayanları fazlasıyla tatmin edecektir.

9- Modest Heroes

anime film önerileri

Etkileyici hikaye anlatımıyla öne çıkan bir kısa film antolojisi olan Modest Heroes, genç bir anne ve yumurtaya ciddi alerjisi olan oğlu Shun’u anlatıyor. Antolojideki diğer iki hikaye ise su altında kendi başlarına hayatta kalan iki kardeş ve görünmez olan bir adam hakkında. Her üçü de farklı yönetmenler tarafından çekildi, ancak Shun ve annesi arasındaki hikaye, muhtelemen en dokunaklı olanı. Her üç kısa animasyonun toplam süresi ise 53 dakika. Eğer izleyecek anime film önerileri arıyorsanız, mutlaka listenize eklemenizi tavsiye ederim.

8- The Witcher: Nightmare of the Wolf

en iyi anime filmleri

Andrzej Sapkowski‘nin aynı adlı fantastik kitap serisine dayanan The Witcher dizisi, ilk olarak 2019’da yayınlanmıştı. Netflix izleyicilerini canavar avcısı Geralt of Rivia’nın tehlikelerle dolu dünyası ile tanıştıran seri, büyük bir beğeni topladı.

The Witcher Nightmare of the Wolf, Geralt’ın akıl hocası ve manevi babası Vesemir’i konu alıyor. The Witcher külliyatını çok daha derinlemesine ve kapsamlı irdeleyen anime filmi, Witcher’ların nasıl ortaya çıktığına ve yaratılış süreçlerine dair hızlandırılmış bir kurs niteliğinde. Bir nevi The Witcher’ın önbölümü de diyebiliriz.

7- BLAME!

blame netflix

Aynı adlı manga serisine dayanan BLAME!, distopik bilim kurgu anime film önerileri arayanlar için geliyor. Hiroyuki Seshita tarafından yönetilen film, teknolojinin egemen olduğu uzak bir geleceği tasvir ediyor. Bir hata, otonom sistemlerin kontrolden çıkmasına neden olur ve bu durum kendi kendini yöneten şehir yapısının bozulmasına yol açar.

İnsanlık, şehirlere erişimi tamamen kaybetmiştir ve Safeguard olarak bilinen savunma sistemi tarafından avlanmak üzere işaretlenmiştir. Gizemli ve yalnız bir adam, geride kalanlara yol göstererek ederek insanlığı kurtarmalıdır.

6- The End of Evangelion

anime filmi önerileri

Animage Anime Büyük Ödülü’nü ve En Popüler Film dalında Japon Akademi Ödülü’nü kazanan The End of Evangelion, gelmiş geçmiş en iyi anime filmleri arasında yer alıyor. Hideaki Anno’nun 1997 yapımı ikonik başyapıtı, Neon Genesis Evangelion serisinin alternatif sonudur. Gendo, kontrolü altında Üçüncü Çarpma’yı ve Tamamlama’yı tetikleyemeden önce Seele, Eva’ları yok etmek amacıyla Nerv’e topyekûn saldırı düzenler.

5- The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

Baku Yumemakura’nın 1998 tarihli aynı adlı romanına ve Jiro Taniguchi’nin 2000’lerin başındaki mangasına dayanan The Summit of the Gods, nefes kesici çevre animasyonları, çarpıcı hikayesi ve etkileyici karakter tasarımıyla ağızda müthiş bir tat bırakıyor. Anime filmi, Everest Dağı’nın zirvesine yapılan ilk tırmanış hakkındaki gerçeği öğrenmeyi saplantı hâline getirmiş bir foto muhabirini konu alıyor. 1920’lerde Everest’in zirvesine ulaşıp ulaşmadığı büyük bir gizem olan İngiliz dağcı George Mallory’ye ait bir kamera bulan kahramanımız, kaybolan dağcıyı aramaya koyulur.

4- Spirited Away

netflix anime

Ünlü Japon animasyon stüdyosu Studio Ghibli‘nin en iyi eserlerinden biri olan Spirited Away (Ruhların Kaçışı), sihir, gizem ve canavarlardan oluşan büyüleyici bir hikaye sunuyor. Anime filmi, ailesiyle birlikte yeni bir mahalleye taşınırken yanlışlıkla tanrılar ve canavarlar dünyasına giren 10 yaşındaki Chihiro’yu merkezine alıyor. Nehir taştığı için bu cehennemde mahsur kalan Chihiro, benliğini unutup sonsuza dek burada kalmamak için önce ruhlar dünyasında gezinmeyi ve nasıl kaçacağını öğrenmelidir.

3- GANTZ:O

netflix bilim kurgu anime

Anime film önerileri listemizin üçüncü sırasında GANTZ:O var. Aynı adlı manga serisinden uyarlanan bilim kurgu türündeki anime, ileri teknolojili silahlar ve kıyafetler giydirilerek canavar ordularına karşı savaşmak üzere Tokyo ve Osaka’ya ışınlanan bir grup insanı konu alıyor. Öldükten kısa bir süre sonra diriltilen bu kişiler, insanları ve şehirleri korumak için işbirliği yapmak zorundadır.

2- Princess Mononoke

Princess Mononoke

Studio Ghibli’nin en iyi anime filmlerinden biri olan Princess Mononoke, halkını korumaya yemin eden bir prensesinin destansı hikayesini anlatıyor. Hayao Miyazaki tarafından hayata geçirilen anime filmi, etkileyici müzikleri, tamamen elle çizilmiş sahneleri ve izlerken bağ kurduğunuz karakterleriyle dinamik bir anlatı sunuyor.

1- My Neighbor Totoro

anime film önerileri 2022

Komşum Totoro, yeni evlerinin yakınındaki ruh-canavarlarla arkadaş olan iki genç kızı konu alıyor. Hayao Miyazaki’nin klasiği, çocukların dünyasında geçen tatlı bir animasyon. Çocuk olmanın hazzını mükemmele yakın bir hikaye ile anlatan anime, izlerken içinizi ısıtıyor.

Netflix‘te bulabileceğiniz en iyi anime film önerileri listemiz bu şekilde. Ayrıca gelmiş geçmiş en güçlü anime karakterleri hakkındaki yazımız da ilginizi çekebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.